• Projekty edukacyjno - wychowawcze

• Projekt "MAMO, TATO CZAS NA  BAJKĘ" - bajkowe spotkania online z rodzicami na platformie Teams. Rodzice czytają dzieciom bajki.
          • Dzień Pluszaka - moja ulubiona maskotka to nie tylko przytulanka, pluszak czy zabawka, czasami przyjaciel i wspaniały kompan do zabawy! Dzieci przedstawiają swoje ulubione pluszami za pomocą opowiadania, zdjęć i rysunków.
          • Tydzień Postaci z Bajek – dzieci przedstawiają swoje ulubione bajki i ich bohaterów.
          • „Spotkanie z Mikołajem” – „Ciemną nocą przy blasku księżyca do przedszkola zawitał Św. Mikołaj…”. Niestety w czasie pandemii nie mogliśmy się spotkać z Mikołajem w tą jedyną wyjątkową noc – Noc oczekiwania na Mikołaja, ale czy z tego powodu Mikołaj przestał odwiedzać nasze przedszkole? Oczywiście, że nie! Spotkanie oczywiście odbyło się tylko online. Rano dzieci w przedszkolu z zapartym tchem wysłuchały opowieści Mikołaja a po powrocie do domów rozpoczęły się poszukiwania prezentów. Pracowity Mikołaj spisał się na medal – prezenty odnalezione!
          • „Kodowanie super sprawa- to nauka i zabawa” - projekt edukacyjno- wychowawczy kodowanie przez zabawę czyli programowanie na podłodze  z zastosowaniem maty edukacyjnej . Stosowanie na zajęciach gier i zabaw uczących programowania.
          •  „Przedszkolak w świecie multimediów” – wdrażanie dzieci w świat technologii informatycznej.  Ustalenie wspólnie z dziećmi i rodzicami  „Przepisu na komputer” czyli bezpieczne korzystanie z urządzeń oraz informacji dostępnych w sieci.
          • „Poznajemy zawody” – zajęcia online na platformie Teams. Rodzice przedstawiają dzieciom swoje umiejętności zawodowe.
          • „Lekcja: Enter” – jeden z największych obecnie w Polsce program szkoleniowy, który ma kluczowe znaczenie dla podnoszenia jakości kształcenia oraz zwiększania udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym. Jego celem jest zmiana sposobu prowadzenia zajęć edukacyjno-wychowawczych przez nauczycieli, poprzez wykorzystywanie narzędzi cyfrowych, TIK i aktywizujących metod nauczania.  W grupie dzieci 5 i 6 letnich wprowadzono m.in. zajęcia z wykorzystaniem metody WebQuest.  Jest to metoda nauczania, zorientowana na samodzielnym zdobywaniu wiedzy przez ucznia, w której głównym źródłem informacji, z którym uczeń pracuje jest sieć Internet.