•  

           Piknik Rodzinny

          Festiwal Talentów

          Dla Mamy, Taty i Dziecka

           

           

          „Dziękuję Mamo!, Dziękuję Tato!

          za każdą zimę, za każde lato!

          Dziękuję Mamo!, Dziękuję Tato!

          za to, że macie dla mnie czas.

          Bardzo kocham Was!”

           

              Od wielu lat tradycją naszego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego jest organizowanie Pikników Rodzinnych. W tym roku został on zorganizowany w dniu 21 czerwca 2022r. dla Mamy, Taty i Dziecka. Był to doskonały czas na wspólne świętowane w gronie rodziny i przyjaciół oraz chwilą wytchnienia i radości po długich miesiącach pandemii.

          Uczniowie i przedszkolaki uświetnili Piknik występami. Wiele radości i uśmiechu dostarczyły wszystkim uczestnikom tańce, recytacje, śpiewy, gra na instrumentach, stanowisko pierwszej pomocy przedmedycznej, przystanek języka polskiego, siatkówka plażowa oraz prezentacja drużyny harcerskiej. Atrakcją dla dzieci było również malowanie twarzy. Rada Rodziców dbała o kulinaria. Można było skosztować pyszności z grilla, których zapach roznosił się po całej okolicy. W naszym ogrodowym bufecie nie zabrakło również pysznych ciast i babeczek. Nie da się ukryć, iż uroczystość taka jak ta, niebywale integruje, ale także daje okazję do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu.

          Serdecznie wszystkim gratulujemy, dziękujemy za przygotowanie dzieci do występów, a gościom i rodzicom dziękujemy za przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za oprawę kulinarną. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym Pikniku Rodzinnym.

          Do zobaczenia za rok… 🙂

             

                      

          Dzień Patrona

                         Dzień Patrona, Jana Pawła II w naszej szkole w rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą.

           Następnie podczas apelu przygotowanego przez uczniów klasy ósmej wraz z panią Anią Fresel została przypomniana biografia - prezentacja pt. „Karol Wojtyła - od Wadowic do Stolicy Apostolskiej”. Nie tylko ona przeniosła nas do lat, kiedy żył Jan Paweł II, ale również  „pokoje zagadek” polegające na rozwiązywaniu łamigłówek dotyczących naszego Patrona.

                Jednak to nie koniec. Ostatni etap zmagań odbył się podczas rozgrywek sportowych z zaskakującym udziałem nauczycieli oraz pani dyrektor, Aliny Mazoń. Za swoją otwartość i poczucie humoru  zostali oni nagrodzeni  brawami i uznaniem uczniów:)

          Dziękujemy Radzie Rodziców za słodkości dla uczniów i pragniemy podziękować Wszystkim, którzy pomogli zorganizować obchody Dnia Patrona, Jana Pawła II.


                   

           

          Góry Świętokrzyskie

          Uczniowie klas IV i VII wyruszyli na wyprawę w Góry Świętokrzyskie. W planie wycieczki znalazły się: Jaskinia Raj, Centrum Nauki Da Vinci oraz Zamek Chęciny.

               

                                                     

                                                  "Wiosna, ach to ty... - origami                        

          Wiosna pachnącą kwiatami zachęca naszych uczniów do udziału w różnych konkursach. Tym razem Pierwszaki wzięły udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Wiosna, ach to ty... - origami". Podczas zajęć plastycznych, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Izabeli Kuty, tworzyli kolorowe kwiaty krokusów i żonkili z kółeczek origami. Jury konkursu wyróżniło pracę jednego z Pierwszaków - Antoniego Kosińskiego, który zdobył nagrodę za II miejsce. Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i niech ta wiosna rozkwita na twarzach uczniów i na ich pracach.

           

               

           

           

           

          plastycznych.  

           

                                   heart 

           

                                                 heart Chalenge4 Agatka heart

          Nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej  Chalenge4 Agatka.    

          Agatko! Życzymy, aby zebrane środki pomogły Ci w powrocie do zdrowia.

          Poniżej możecie  obejrzeć fotorelację z wydarzenia.

           

                          

            

            heart

                          

           

                            

                     

                              Przewodniki po fabryce czekolady

           

          Na zakończenie omawiania lektury „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahl’a uczniowie klasy IV przygotowali przewodniki po cudownej, pełnej smaków instytucji w oparciu o wiadomości z książki. Powstały kolorowe lapbooki, książeczki i niesamowita makieta. Pod wrażeniem byli uczniowie z różnych klas, a nawet nauczyciele.

            

            

           

                               

                            

                                     

                                     Bohaterowie literaccy z jajem

           

          Ósmoklasiści zbliżają się dużymi krokami do egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej.

          Powtórki z lektur obowiązkowych   przybierają różne formy. Przed Wielkanocą uczniowie przedstawiali wybranych bohaterów z lektur za pomocą… rysunku jaja. Zadaniem innych było odgadnięcie, kogo mieli na myśli w odniesieniu do treści książek obowiązujących na egzaminie.

           

             

                                       ŚNIADANIA  WIELKANOCNE

          W środę, przed świętami, jak tradycja nakazuje, odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Pierwszaki po raz pierwszy świętowały ten dzień w szkole ze swoją wychowawczynią, panią Izabelą Kuta.

          Był pięknie przystrojony stół bujnie wyrośniętą rzeżuchą i zielonym owsem, pyszne baby i babeczki, no i oczywiście jajka.

          Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, dzieląc się jajkiem. Nie zabrakło też upominków od Zajączka, a na koniec pani zaskoczyła swoich uczniów, robiąc im mini śmigus - dyngus.

          To był wspaniały, wiosenny dzień, który niesie wszystkim nadzieję na przyszłość. Na koniec, jeszcze raz w imieniu Pierwszaków składamy wszystkim spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych.

          Wielkanocne śniadania odbywały się również w innych klasach.

           

             

              

                                                    "Kapelusz Pani Wiosny"

          "Kapelusz Pani Wiosny" - pod takim tytułem odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w Częstochowie.

          Swoje wiosenne kapelusze postanowili zrobić dwaj uczniowie z klasy I - Marcel Srokosz i Mateusz Chowaniak.

          Trzeba przyznać, że ilość nadesłanych kapeluszy oraz kreatywność wszystkich uczestników konkursu przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów. Dlatego tym bardziej, jest nam miło poinformować, że wśród nagrodzonych prac znalazł się kolorowy kapelusz Mateusza. To pewnie ten wspaniały bocian, który zagnieździł się na nim przyniósł mu II miejsce w Konkursie.

          Gratulujemy obu chłopcom i życzymy samych radosnych i wiosennych dni oraz kolejnych sukcesów. Zapraszamy też do obejrzenia wszystkich wspaniałych Kapeluszy Pani Wiosny, a zwłaszcza tych zrobionych przez naszych Pierwszaków.

          Izabela Kuta

             

            

                           

                              Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Zima piękna i bezpieczna"

          Chociaż zima już od nas odeszła, to bezpieczeństwo jest ważne na co dzień. Nasi uczniowie brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Zima piękna i bezpieczna" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 33 w Częstochowie.

          W kategorii klas trzecich Jan Smela zajął III miejsce, a Antonina Nowak miejsce I. Natomiast wśród uczniów klas pierwszych, Weronika Stanek zdobyła III miejsce, a Mateusz Chowaniak zajął miejsce II.

          Gratulujemy laureatom i wierzymy, że teraz wszyscy będą bezpieczni nie tylko podczas zabaw zimowych, ale także wiosennych. ☃️☀️😉

           

                                            "Wiosenne hodowle Pierwszaków"

          Jako pierwsza była posadzona cebula, potem w ramach przygotowania do Wielkanocny posialiśmy owies i rzeżuchę. Takie lekcje przyrody to bardzo ciekawa forma zdobywania doświadczenia, a efekty naszej pracy możecie podziwiać sami.

          Izabela Kuta

                 

           

           

                               Wojewódzki  Konkurs  ”Prawda i kłamstwo o Katyniu”

          Dnia 8 kwietnia 2022r w rozgłośni Radia Katowice odbył się Finał 13-go Wojewódzkiego Konkursu  ”Prawda i kłamstwo o Katyniu”. Organizatorem konkursu jest pani Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, która wręczyła nagrody laureatom i wyróżnienia uczniom ze szkół województwa śląskiego. Pośród wyróżnionych jest uczeń klasy ósmej Antoni Halkiewicz. Jego wiersz poruszył serca jurorów i zdobył ich uznanie. Dyplom oraz nagrodę wręczyła Antoniemu pani europoseł, Jadwiga Wiśniewska. Gratulujemy!

          Opiekunem konkursu była pani Anna Fresel, która gratuluje również pozostałym uczestnikom, uczniom klasy ósmej z naszej szkoły, którzy również stanęli w szranki, a byli to : Maja Nabiałczyk, Oliwia Cyran oraz Zofia Palutek.

            

                                               

           

           

          Wyjazd do Uniwersytetu Rozwoju

           

          Wiosno, wiosno, wiosno, ach to ty... Klasy I - III postanowiły pożegnać zimę zabawami z... suchym lodem.

          Podczas wyjazdu do Uniwersytetu Rozwoju w Częstochowie uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach, na których poznali właściwości suchego lodu, zobaczyli ciekawe eksperymenty z jego zastosowaniem. Kłęby pary wydobywały się z misek, czajników i szklanych kolb. Były wspaniałe bańki mydlane, które, dzięki właściwościom suchego lodu, każdy trzymał na swojej dłoni, ogień, który zmieniał kolor oraz tajemnicze pismo, które było widoczne tylko po zalaniu odpowiednim płynem. To były bardzo ciekawe zajęcia i mamy nadzieję, że lód, nie tylko ten suchy, to już wspomnienie zimy, a wiosna szybko zapuka do naszych drzwi.

                        

           

                              

            

                      

                       

           

          XXVII Ogólnopolski Festiwal Kolęd, Puławy 2022

          Starszy zespół wokalny LA MUSICA MIA  otrzymał nagrodę za udział w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd, Puławy 2022. Uczniowie wyśpiewali zaszczytne wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową w postaci mikrofonu bezprzewodowego!

          Gratulujemy kolejnego sukcesu i trzymamy kciuki za następne osiągnięcia!

                                              

           

           

          Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego nasza szkoła przystąpiła do projektu e-Twinning  „Zasięgnij języka” # MDJO 2022 oraz inicjatywy zorganizowanej na facebooku #MDJO 2022. Koordynatorem projektów jest nauczycielka języka polskiego, pani E. Pluta - Gradzik

           

                                     W ramach projektu  uczniowie podjęli się wielu  działań.

           

                                   

                       

            Wybieranie najpiękniejszego słowa w języku polskim

           

          Klasy IV, V, VII, VIII oraz II wybierały najpiękniejsze słowa w języku polskim. Ze względu na uczucia i skojarzenia które ze sobą niosą, najczęściej pojawiały się: rodzina, miłość, dziękuję, przepraszam, wiosna, przyjaźń, piesek, kwiatek. Natomiast piękny sam w sobie jest  wyraz „szemrzący”, jeśli odnosi się do przyrody. 

          Najczęściej pojawiało się słowo RODZINA  i ono zostało uznane za najpiękniejsze w naszej szkole.

             

            

            

            

           

           

             

           

           Frazeologia bez tajemnic  -"Serdeczne frazeologizmy"

          Walentynki połączyliśmy z zabawami językowymi. Frazeologizmy, którymi się zajmowaliśmy, odnosiły się do serca.

          Klasa VIII zapoznała się  prezentacją, każdy slajd zawierał "frazeologizm od serca", znaczenie przenośne oraz ilustrację. Uczniowie  dodawali swoje wyjaśnienia oraz tworzyli przykładowe zdania, bawili się w kalambury. 

          Klasy IV, V, VII uczestniczyły w zabawach  na zasadzie stacji zadaniowych: łączyli  obrazki  z frazeologizmami, układali zdania i  pytania do wylosowanego wyrażenia, podpisywali  ilustracje,  grali w memory frazeologiczne.

             

            

             

           

           

          W ramach współpracy z innymi szkołami ułożyliśmy pytania do frazeologizmu podanego przez partnerów.

           

           

                       Tworzenie memów do łamańców  językowych

          Próby mówienia wolno i szybko łamańców językowych to trudne, ale zabawne wyzwanie.

          Najlepszym podsumowaniem takiego działania było przygotowanie memów przez uczniów klasy VIII. Przykładowe efekty w ramach współpracy zostały  zamieszczone we wspólnej kolekcji  z innymi szkołami (Wakalet).

           

            

            

             

           

                                                               Homonimy

          W każdej klasie  bawiliśmy się z homonimami, czyli wyrazami które brzmią tak  samo, ale mają inne znaczenie.

          Wyjaśniano  co oznaczają, łączono obrazki z nazwami, klasa IV rysowała  własne homonimy  do wspólnej galerii.

           

             

            

           

          Dodano również  homonim KLUCZ  i  jego wyjaśnienie do wspólnej tablicy w ramach współpracy z innymi szkołami.

           

                              Malowana ortografia

          W klasie V przypominano  zasady  ortograficzne, dzieci przedstawiały  słowa

          z trudnościami ortograficznymi  w postaci obrazka.

             

                                                                 Baśń ortograficzna

          Uczniowie klasy  VIII i V uzupełnili  baśń ortograficzną  w komiksowej wersji w ramach współpracy z innymi szkołami.

           

           

           

          Zabawy językowe

           

          Uczniowie wybierali poprawne formy wyrażeń, w których najczęściej popełniamy błędy.

          Klasa IV układała  wyrazy  z liter słowa „PIĘĆDZIESIĘCIOGROSZÓWKA”, rekord to 80 słów! Może wy też spróbujecie?

           

           

            

           

           

          Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasie I

           

          Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasie I rozpoczęły się od poznania historii powstania języka polskiego oraz ważnych wydarzeń związanych z próbą wykluczenia naszego języka w mowie i w piśmie.

          Uczniowie dowiedzieli się co to są palindromy, homonimy i synonimy. Próbowali powtarzać "łamańce językowe", oraz zobaczyli na konkretnych przykładach, jak ważną rolę pełni "przecinek" .

          Były zagadki, quizy i zadania językowe zarówno w formie kart pracy jak i zabaw interaktywnych. Na zajęciach komputerowych, używając programu Paint, każdy napisał i ozdobił swój ulubiony wyraz.

          Podsumowaniem zajęć była zabawa plastyczna, polegająca na napisaniu wybranej litery i ozdobieniu jej wg własnego pomysłu. To był bardzo ciekawy dzień, dzięki któremu każdy zrozumiał, jak ważny jest język ojczysty i jak należy o niego dbać.

           

            

            

            

           

          Izabela Kuta 

          Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasie III

           

             

          Beata Gawlik

          Konkurs „ Wiersz zimowy”

           

          Nasza uczennica,  Maja Nabiałczyk z kl. 8 pod opieką p. Anny Fresel wzięła udział w powiatowym konkursie

          „ Wiersz zimowy” . Jej wiersz zdobył wyróżnienie.  Ze strony klasy ósmej gratulacjom nie było końca!

          Anna Fresel

           

           

           

          Projekt o Kresach Wschodnich

          W ramach projektu o Kresach Wschodnich odbyły się liczne konkursy. Nasi uczniowie wzięli w nich udział i  mogą  się poszczycić  licznymi osiągnięciami, z których jest dumna cała szkoła i koordynator projektu pani Anna Fresel. W powiatowym konkursie recytatorskim laureatką została Klaudia Bińczyk z kl.5. W powiatowym konkursie literackim „ Słowem malowane” wyróżnienie zdobyła Maja Nabiałczyk z kl. 8. Natomiast w powiatowym konkursie multimedialnym o Kresach wśród laureatów znalazł się nasz uczeń z klasy 5, Kacper Adamik.

            

          Anna Fresel

           

          PAN MICHAŁ - TRENEREM ROKU

          Zazwyczaj chwalimy się osiągnięciami naszych uczniów, ale dziś jesteśmy dumni z sukcesu nauczyciela pracującego w naszej szkole.

          Jak donosi Gazeta „Życie Częstochowy” Rada Regionalna Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przyznała panu Michałowi Kalocie zaszczytne 3 miejsce w plebiscycie na najlepszego trenera roku.

          Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 

          https://zycieczestochowy.pl/najlepsi-sportowcy-trenerzy.../

          Najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze wybrani - Życie Częstochowy i powiatu

           

          Podsumowanie I półrocza - rozdanie Dyplomów Wzorowego Ucznia dla klas I, II, III i IV

           

           

            

          "Lekturki spod chmurki"

          Klasy I - III zakończyły realizację I modułu międzynarodowego projektu "Lekturki spod chmurki". Cały tegoroczny projekt jest poświęcony poznawaniu różnych zawodów z pomocą przerabianych lektur. Między innymi klasa I dzięki książce "Pilot i ja", poznała zawód pilota oraz innych osób pracujących na lotnisku.

          Za realizację I modułu każda klasa otrzymała potwierdzenie jego realizacji.

          Teraz rozpoczynamy już MODUŁ II.

                                                                  Otwórz zdjęcie

           

          "Jesienny obraz kredką malowany"

          W styczniu został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jesienny obraz kredką malowany", w którym wzięli udział uczniowie klasy I - Marcel, Antek i Weronika.

          Jury konkursu nagrodziło III miejscem pracę Weroniki. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział, a zwłaszcza zdobywczyni III Miejsca.

          Izabela Kuta

                   

                                                                    

           

           

                                                                                                   

           

                                                               Dzień Kubusia Puchatka

           

                  Dzień Kubusia Puchatka obchodzony 18 stycznia w rocznicę urodzin pisarza czyli Alana Alexandra Milne’a. Kto by nie znał i nie kochał Kubusia Puchatka, misia o „ małym rozumku” i wielkim sercu?

          Uczniowie klas młodszych również znają i kochają go, jego przyjaciół i ich wspaniałe przygody.

          Dzisiaj razem z paniami bibliotekarkami na nowo przeżywaliśmy perypetie Misia, Kłapouchego, Sowy, Krzysia.Próbowaliśmy z powodzeniem odszukać zagubiony ogon. Czyj? Odpowiedź można znaleźć na kartach tej cudownej książki!

          My wiemy, ale nie powiemy:) Podpowiedzią mogą być ilustracje naszych Uczniów.

            

            

            

            

          Uczniowie klasy VIII  jako wolontariusze

           

          Uczniowie klasy VIII w dniach 29-30.12.2021r. uczestniczyli jako wolontariusze w II Memoriale Piłki Siatkowej Kobiet organizowanym przez KS Sorella Częstochowianka przy wsparciu firmy Orlen. Organizatorzy bardzo dobrze ocenili ich pomoc w organizacji i przebiegu imprezy.

                 

           

           

          Finałowe miejsca w VIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

           

          Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo i tekst

                 W VIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, organizowanym przez GOK w Dąbrowie Zielonej, naszą placówkę reprezentowało trzech znakomitych Wokalistów. Wszyscy wyśpiewali wysokie finałowe miejsca:

          Bartosz Sztuka - miejsce III w przedszkolnej kategorii wiekowej,

          Lena Sztuka - II miejsce w kategorii wiekowej klas I - III,

          Maja Siedlaczek - I miejsce, również w kategorii klas I - III.

          Duma nas rozpiera❣️ Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!🎤🏆👏🏻 

          https://gok.dabrowazielona.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=&subsub=&menu=5&artykul=199&akcja=artykul

          Podziękowanie dla Wszystkich, którzy uczestniczyli w zbiórce darów dla dzieci

          z domu dziecka w ramach akcji „ Każdy może być świętym Mikołajem”.

           

          Otwórz zdjęcie

          Anna Fresel

           

          Otwórz zdjęcie

                                                                              

                                                       Przygody świąteczne

           W tygodniach przedświątecznych uczniowie klasy 4 i 5 napisali w wyznaczonych grupach scenki dramatyczne związane z przygodami Mikołaja i jego pomocników oraz przygotowaniami świątecznymi.

          Następnie przedstawili je na forum klasy podczas lekcji języka polskiego, dbając o rekwizyty stwarzające radosny nastrój. Dowiedzieliśmy się wiele na temat Mikołaja, między innymi jak poznał swoją żonę, jak poradził sobie z awarią maszyny do prezentów, dlaczego jeden z reniferów nazywa się Czerwononosy.

          Wyobraźnia nie zna granic:)

          Elżbieta Pluta - Gradzik

           

           

           

            

           

          Święta Bożego Narodzenia już blisko

           

                 W piątek uczniowie klas 4 i 5 podczas lekcji religii ozdabiali pierniki. Następnie obdarowywali nimi pracowników z naszej szkoły, życząc zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

          Był  to miły i smaczny prezent :) !

          Anna Fresel

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          Mikołajkowy Festiwal Siatkówki w Borownie

           

          Dnia 16.12.2021r  w Borownie odbyły się zawody mini siatkówki dla klas IV ,

          V i VI w kategorii chłopców i dziewcząt.

          Nasza szkoła wywalczyła:

          Srebrne medale w kategorii singli dziewcząt (Tola Kleć).

          Srebro w kategorii dwójek chłopców ( Jakub Kazik, Kacper Adamik, Błażej Kowalik).

          Brąz w singielkach chłopców ( Patryk Serwatka).

          Brąz w trójkach chłopców ( Oliwier Bartelak,Łukasz Wróbel, Oliwier Skawiński, Alan Dłubak).

          4. miejsce dwójki dziewcząt ( Ania Felix, Klaudia Bińczyk, Emilia Kulej ).

          Gratulacje!

          Michał Kalota

            

           

          Mikołajkowe czytanki 

                 W ramach projektu "Cała Lubojna czyta dzieciom" w grudniu odbyła się akcja „Mikołajkowe czytanki ", w ramach której uczniowie z klas młodszych czytali wybrane bajki dla przedszkolaków. Akcja promowała umiejętność czytania, gdyż w dobie cyfryzacji dobrze jest sięgnąć do klasycznej metody przekazu czyli książki.

           Zachęcamy  zwłaszcza do czytania na głos w gronie rodzinnym ulubionych bajek i baśni, gdyż pogoda zimowa temu sprzyja, tworząc iście bajkową scenerię za oknem. Dzieci nadal lubią "Dziewczynkę z zapałkami", "Królowa Śniegu".

          Zapraszamy i zachęcamy do wieczorów z książką!

          Anna Fresel, Anna Dobrzańska

          Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

          Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie

          Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

          Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie

          Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie

          Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie

           

          „Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią kamienie”

          Dnia 2 grudnia 2021r w Szkole Podstawowej nr 53 w Częstochowie nastąpiło uroczyste zakończenie projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią kamienie” oraz rozstrzygnięcie powiatowego konkursu multimedialnego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły im. Jana Pawła II w Lubojnie pod opieką pani Anny Fresel. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się dwie prezentacje multimedialne o kardynale Wyszyńskim autorstwa uczennicy naszej szkoły z klasy 5 Klaudii Bińczyk oraz Kacpra Adamika również ucznia klasy 5.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym uczniom.

            

           

                                    Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej "Z podwórka na Stadion"

          o Puchar Tymbarku

          W dniu 3.12.2021 r.   w hali sportowej w Mykanowie został rozegrany powiatowy finał  w kategorii U-10 (rocznik 2012, 2013). Drużyna złożona z zawodników Szkół Podstawowych w Czarnym Lesie, Lubojnie i Rybnej reprezentowała  Gminę Mykanów. Wywalczyła ona awans do Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Mecze finałowe rozegrane zostaną w kwietniu przyszłego roku w Chorzowie.

          W drużynie wystąpili: Stefański Borys, Kierat Filip (SP Czarny Las) Majer Piotr, Bińczyk Kacper (SP Rybna), Magiera Szymon, Smela Jan, Sapała Jakub, Szrajber Bartosz, Wojtala Kacper, Gomułka Kacper(SP Lubojna) Opiekunowie: Michał Kalota, Łukasz Stefański

          Gratulacje

            

           

                                                      Mistrzowie Gminy Mykanów

          Sportowy Listopad toczył się pod znakiem rozgrywek gminnych w piłce nożnej halowej chłopców.

          Dnia 30.11 rywalizowali chłopcy z klas VII i VIII. W szranki stanęły wszystkie szkoły z naszej gminy a było ich 10. Nasz zespół nie pozostawił złudzeń, kto tego dnia był najlepszy. Dochodząc  do finału wszystkie spotkania,  stracili  tylko jedną bramkę. W finale spotkali się godni siebie rywale SP Lubojna i SP Czarny Las, to emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 0:0 ,a o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, w których wygraliśmy 2:1.

          Tydzień wcześniej rywalizowali uczniowie klas VI i młodszych. Z tego powodu, że nie ma w naszej szkole na tę chwilę klasy szóstej, trener Michał musiał desygnować do gry zawodników z klasy V i IV.

          Chłopcy walczyli bardzo dzielnie. Jako najmłodsza drużyna w turnieju pokazali się z bardzo dobrej strony, przegrywając tylko jedno spotkanie i trzy remisując, co ostatecznie dało im 7 miejsce na 9 szkół. Jest to bardzo dobry prognostyk na kolejne lata.

          Brawo Team Lubojna

          Otwórz zdjęcie

          „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”

           

          17 listopada uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w specjalne zajęciach w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”. 

          Lekcje oparte były o materiały edukacyjne przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Celem zajęć było przybliżenie wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce.

          Anna Dobrzańska

           

            

            

                                                   

           

           

          „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim”

           

          Dwoje uczniów naszej szkoły Klaudia Bińczyk oraz Kacper Adamik z klasy 5 zdobyli wyróżnienia w powiatowym konkursie „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim”.

          Wykazali się oni wiedzą o życiu ks.S. Wyszyńskiego oraz umiejętnościami tworzenia grafiki komputerowej. Konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej z zachowaniem chronologii wydarzeń z życia Prymasa Tysiąclecia oraz z uwzględnieniem jego działań w obronie wolności Polski, za którą kapłan dwukrotnie był nominowany do pokojowej nagrody  Nobla .

          Uczniowie stanęli na wysokości zadania, a ich trud został doceniony.
          A. Fresel

             

           

             

                                           

           

           

           

          Otwórz zdjęcie

           

          Projekt  „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie- 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!”              

           

               W 2021 roku obchodzimy 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Coraz bardziej zaciera się pamięć o tych smutnych grudniowych dniach. Rocznica jest dobrą okazją do przypomnienia młodemu pokoleniu o tym bolesnym wydarzeniu w  historii naszej Ojczyzny.                                             

           

          Nasza szkoła włączyła się w realizację projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie-13 grudnia 1981 - Pamiętamy!”                                                                                                                                               

          Projekt jest organizowany przez panią Urszulę Bauer – Śląskiego Kuratora Oświaty.   Honorowy Patronat sprawują pani Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz pan Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego. Celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżycia 40  rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

           

          Anna Dobrzańska

                                                   Otwórz zdjęcie

           

          Projekcja filmu w ramach projektu

           

                             

                             

                  Otwórz zdjęcie

           

           

          11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

          11 listopada obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości. W 1918 roku po 123 latach niewoli nasz kraj powrócił na mapy. Okażmy swój szacunek i przywiązanie do Ojczyzny, wywieszając flagę państwową, która jest symbolem naszej tożsamości narodowej.

                                                                  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

           

           

                                                     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasie 2


          Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy 2 przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje.

          Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

          Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, rozwiązywali quizy i zagadki. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

          Małgorzata Lubkiewicz

          Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi, w budynku i na świeżym powietrzu

          Brak dostępnego opisu zdjęcia.

           

           

          Konkurs  „ Mój Różaniec”

           

          21.10.21r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  „ Mój Różaniec” . Oczywiście wiemy, że najładniejszy to ten odmawiany.

          Pomysłowość uczniów naszej szkoły im. Jana Pawła II nie ma granic. Więc trudne zadanie miał zespół w typowaniu prac do nagród i wyróżnień. I miejsce zajął uczeń 7 klasy Jakub Sznober, II miejsce Zuzia Bilecka z klasy 5, III miejsce Maja Nabiałczyk. Wśród prac wyróżnionych znalazły się różańce : Lenki Sztuki i Wiktorii Kazik z klasy 2, Ani Soboniak z klasy 4, Paulinki Surmy z klasy 3 oraz Adriana Achtelika z klasy 1.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe breloczki i zakładki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnieni  nagrody.  Przyczynił się  do nich również ksiądz Robert Rajczyk, proboszcz naszej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie, który bardzo ucieszył się z faktu, że duża grupa uczniów włączyła się do konkursu,  ale i akcję pod patronatem papieża Franciszka „ Milion Dzieci modli się o pokój na świecie”. Miaiała  ona miejsce 18 października w naszej szkole i kościele. Braliśmy udział czynnie czynnie, czyli odmawiając tajemnice Różańca, zgodnie za radą Matki Bożej z Fatimy, że moc modlitwy odmawianej przez dzieci jest Bogu najmilsza i skuteczna.

          Anna Fresel

           

          Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby

          Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym biżuteria

           

          14 października 2021r. odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów klasy pierwszej   

           

          „Dzień to ważny szalenie, dziś złożymy Przyrzeczenie…”

           

           

          Od tych  słów,  w  Dniu Edukacji Narodowej 14 października,  rozpoczęła się najważniejsza uroczystość dla naszych Pierwszaków – PASOWANIE  NA  UCZNIA oraz ŚLUBOWANIE.

          Przejęci uczniowie klasy I, pod opieką swojej wychowawczyni, pani mgr Izabeli  Kuty, zaprezentowali w zabawnym programie artystycznym swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Udowodnili również wszystkim zebranym, że doskonale znają szkołę, jej Patrona oraz wszystkich pracowników, a tym samym zasługują na zaszczytny tytuł Ucznia Szkoły Podstawowej w Lubojnie. 

          Po wesołej autoprezentacji uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie pani dyrektor,  mgr Alina Mazoń, Magicznym Ołówkiem pasowała całą dziewiątkę Pierwszaków  na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubojnie. Każdy uczeń otrzymał  od wychowawczyni pamiątkowy Dyplom, a rodzice, którzy byli bardzo dumni ze swoich pociech, obdarowali ich ogromnymi Rogami Obfitości, które wypełnione były pysznymi smakołykami i pięknymi niespodziankami. Nie zabrakło również gromkich braw dla naszych dzielnych artystów i kolorowego, grupowego zdjęcia.

           

          Teraz już z całą pewnością możemy stwierdzić, że nasi najmłodsi koledzy są prawdziwymi uczniami naszej szkoły. A zatem życzymy im wspaniałych sukcesów w nauce oraz cudownych chwil spędzonych w murach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubojnie.

           

          Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i w budynku

          Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, w budynku i tekst „PODST SZKOŁA SZ OLA JANA ㅇㅇ REDMI RMNOTE9T”Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku                 

           

                         

                                                 Wizyta Strażników Ochrony Kolei z Częstochowy

           

          Julian Tuwim – Lokomotywa

          Stoi na stacji lokomotywa,
          Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
          Tłusta oliwa.
          Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
          Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
          Uch - jak gorąco!
          Puff - jak gorąco!
          Uff - jak gorąco!
          Już ledwo sapie, już ledwo zipie,
          A jeszcze palacz węgiel w nią sypie(…)

           

          W środę (13.10.21 r.) naszą szkołę odwiedzili Strażnicy Ochrony Kolei z Częstochowy. Przekazali nam cenne informacje o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w pobliżu torów, przejazdu czy peronu. Były filmy edukacyjne, odblaskowe opaski i inne upominki a wszystko to w ramach Ogólnopolskiej Akcji  "Bezpieczny przejazd”.

          Dziękujemy serdecznie naszym Gościom.

           

               

                

                                                               

                 

                                                       Dzień Tabliczki Mnożenia 1.10.2021


                Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ŚDTM jest dużym szkolnym wydarzeniem.

          Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: Bingo, Gra Piotruś, Mam parę, trimino”. Uczniowie uczyli się przez zabawę.

          Następnie odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdziły znajomość tabliczki mnożenia kolegów, koleżanek i dorosłych.

          Wszyscy uczestnicy, którzy prawidłowo rozwiązali zadania otrzymali Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia .

          Koordynatorem akcji jest pani Magdalena Lacek  

                              

                                           

                                

                               

                               

           

                                                                 

                                                                                                    Dzień Kropki


                 Kropka, to tak niewiele, ale z drugiej strony daje tyle możliwości, aby coś z niej zrobić. Tak też było w klasach I-III dnia 15 września, kiedy to obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki.

          Kolejny raz wzięliśmy udział w obchodach tego nietypowego dnia, dnia kreatywności, wiary w siebie i w swoje możliwości. Bo przecież, jak to zapisała w zeszycie klasa II, każdy ma w sobie jakiś talent, trzeba go tylko odkryć, odnaleźć. Uczniowie z młodszych klas w tym dniu udowodnili wszystkim, ale przede wszystkim samemu sobie, że potrafią wszystko jeśli tylko uwierzą w swoje siły, uwierzą w siebie.

          Wszyscy zaczęliśmy od obejrzenia filmu o dziewczynce o imieniu Vashti, która właśnie dzięki małej kropce uwierzyła, że też coś potrafi. Potem wszyscy zaczęli tworzyć swoje dzieła z kropeczek. Były wspaniałe rysunki z kropek, kropkowe stworki, kropkowane zwierzątka z kamieni, jesienne drzewa z kropeczkami z plasteliny i kreatywna twórczość z kołek origami.

          Klasowe wystawy prac uczniów udowodniły, że każdy z nich jest bardzo utalentowany. To był naprawdę wesoły dzień pełen kropeczkowych pomysłów i kropeczkowych strojów.

          Do zobaczenia za rok, na kolejnym spotkaniu z... KROPECZKĄ.
          Izabela Kuta

                                 

             

                               

                           

                                                         

           

          Skoro uczniowie do teatru nie przyszli, 

          to teatr przyjechał do uczniów😊

           

          Dnia 21 września odbyło się przedstawienie "Czas próby" dla klas 4-8, a 29 września dla najmłodszych, nosiło tytuł  "Jak pokonać smoka".

          Spektakle były możliwe dzięki Gminnemu Programowi Przeciwdziałania Narkomanii.

          Przedstawienia dotyczyły ważnych treści takich jak powrót do szkoły po pandemii, jak uniknąć przykrych sytuacji w szkole oraz dialogu jako sposobie rozwiązywania problemów.

          Dziękujemy i zapraszamy😊 znów.

           

           

            

            

           

          Brawo Ania!

              Ania Soboniak z klasy IV  zajęła 2 miejsce w powiatowym konkursie literacko- plastycznym na komiks „Biblioteka- co się wydarzyło?”

               Wśród wielu nadesłanych prac, właśnie komiks Ani  został doceniony przez komisję z Biblioteki Publicznej w Częstochowie - organizatora Festiwalu Bajki.

          Jeszcze raz składamy gratulacje
           

          Anna  Fresel

                                                      

             

                                                     

             

                                             

                                                                             

                 Rok szkolny

                2021/2022

                                          

                                                                  

           

           

                                                                          „Lekturki spod chmurki”

           

          W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy II i III brali udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I - III.

          Była to już II edycja projektu, tym razem edycja ekologiczna. Autorem projektu jest pani Honorata Szanecka ze szkoły podstawowej w Klonowie, a patronat nad projektem objęło wydawnictwo Mac Edukacja i Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Projekt składał się z trzech modułów: „Mała chmurka w krainie drzew”, „W krainie śniegu” i w „Krainie słońca”. Każda klasa do realizacji modułu wybierała swoją lekturę z przedstawionej listy propozycji i razem z bohaterami książek wędrowała wśród drzew, wśród śniegu i w upalnym słońcu. Klasa II wybrała do realizacji „Drzewo do samego nieba”, „Zaczarowaną zagrodę” i „Dzieci Pana Astronoma”, natomiast klasa III „Babcię na jabłoni”, również „Zaczarowaną zagrodę” i „Afrykę Kazika”. Razem z bohaterami książek uczniowie podróżowali po świecie, przeżywali z nimi przygody, poznawali przyrodę różnych zakątków świata, ale przede wszystkim dowiadywali się bardzo ważnych informacji związanych z ekologią. Tematem przewodnim całego projektu była ochrona przyrody, dlatego też w każdym module zawarte były bardzo ważne zagadnienia i zadania do wykonania związane właśnie z ekologią. I moduł to przede wszystkim las i drzewa, czyli jak chronić lasy – a tutaj recykling makulatury, zachowanie w lesie i znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. W II  module poruszony był temat globalnego ocieplenia, a moduł III to słońce, czyli przede wszystkim odnawialne źródła energii. Podczas realizacji każdego modułu uczniowie wypełniali specjalne „Lekturniki”, wykonywali prace techniczne i plastyczne, zachęcali do czytania, tworząc plakaty, drzewa czytelnicze i wystawki. Wspólnie obchodziliśmy „Dzień Drzewa” i  „Dzień Ziemi”, organizowaliśmy klasowe konkursy czytelnicze, przebieraliśmy się za postacie z lektur i tworzyliśmy edukacyjne lapbooki. Na zakończenie każdego modułu klasa otrzymała potwierdzenie udziału, a na zakończenie Certyfikat udziału w projekcie i Dyplom dla każdego uczestnika projektu.

          To był bardzo udany projekt, który nie tylko wspierał rozwój czytelnictwa i zachęcał uczniów do samodzielnego czytania, ale również uświadomił uczniom, jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy, wzmocnił więź z otaczającą przyrodą i rozwinął poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom realizacji całego projektu i mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie okazją do przeżycia nowej przygody z „Lekturką spod chmurki”.

          Opracowała Izabela Kuta

                                     Otwórz zdjęcie

                                      

                                     

                                    

                                   

                                   

                                  

                                  

                                  

                                 

                                

                               

                               Otwórz zdjęcie

                               Otwórz zdjęcie

           

           

           

                                                      Pożegnanie ósmej klasy

          W  piątek , 25.06.21 r. uczniowie ósmej  klasy ZSP w Lubojnie  pożegnali  się ze szkołą podstawową. Było uroczyście, wzruszająco, ale również radośnie, bo przed nimi nowy etap w życiu.

          Życzymy Wam sukcesów edukacyjnych w nowych placówkach oraz grona oddanych przyjaciół. 

          W najbliższym czasie dostania się  do wybranej szkoły i udanych wakacji.

          Powodzenia

           

          Sadzenie pamiątkowego drzewka

           

                     

                         

              

            Otwórz zdjęcie  

              

              

             Otwórz zdjęcie

                     

           

                                 Zawieszenie pamiątkowej tablicy ze zdjęciami

           

                                Otwórz zdjęcie

                                 

                                 

                                  

           

                             Prezenty ofiarowane dla szkoły

           

                             

                   

           

                                                        Uroczyste pożegnanie 

           

                          

               

                                   

                                 

                                 

                                

                                   

                      

                                          

               

           

            

            

                           

                                   

            

              

           

                               

                 Uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2020/2021

           

                      

                                                  

                                    

           

                   Klasa VII

                                

                                

                                

                                

                               

           

                     Klasy  I - III

           

                        

                         

                         

                           

                            

                             

                              

                                

                                

                                   

                                  

                                  

           

                    Klasa  III – zakończyła I etap edukacyjny

           

                

                     

                            

                         

                         

                         

                         

                         

                         

                         

            

            Uczniowie klasy  III  przy  pamiątkowym  dębie, który wsadzili w I klasie  podczas uroczystości  Pasowania na Ucznia i z okazji  100- lecia  Odzyskania Niepodległości  przez Polskę.

             

                        

                         

                           

               

                            Klasy  I V -  VI

           

                  Otwórz zdjęcie

                     Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

           

           

                                                             Tymon Sapała Mistrzem Polski Kadetów

           

          W rozgrywanej w Warszawie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Tymon stoczył trzy ciężkie walki, po których z maty schodził jako zwycięzca.

          Brawo dla Tymona za charakter i wolę walki do końca, a trenera Roberta za przygotowanie.

           

                                  

                      

                     

                     

                                                               

           

           

                                                                                         Smak literatury

          Uczniowie klasy IV  w ramach wewnątrzklasowego projektu „Literacka książka kucharska” stworzyli książkę, w postaci albumu i e-booka,  zatytułowaną „Smak Literatury”. Znalazły się w niej przepisy na  przysmaki inspirowane lekturami omawianymi na języku polskim.

          Jedynym ograniczeniem była wyobraźnia.

          Życzymy smacznego w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich.

          Elżbieta Pluta-Gradzik

           

                           Otwórz zdjęcie  

                              Otwórz zdjęcie

                        

                            

                         

                        

                       

                     

           

           

           

           

                                                   Konkurs Plastyczny "Majowe Święta"

           

          Uczniowie klasy III brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Majowe Święta" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 53 w Częstochowie. Swoje prace wysłali na konkurs Szymon Wawrzyniak, Natalia Lisowska i Marysia Furlepa, której udało się zdobyć       w konkursie III miejsce.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          Izabela Kuta

           

                            

                 Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

                                             

                                          Ogólnopolski Konkurs Wiedzowy "Leon"

           

          Uczniowie klas I - III już drugi raz w tym roku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzowym "Leon", sprawdzając swoją wiedzę z matematyki, języka angielskiego i sprawności zintegrowanych. Tym razem żadnemu uczniowi nie udało się zdobyć tytułu Laureata, ale i tak uzyskali miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce, w każdej z kategorii. Tym bardziej godne podziwu, że w konkursie biorą udział setki uczniów z całej Polski.

          Gratulujemy wszechstronnej wiedzy i czekamy na Laureatów w nowym roku szkolnym.

          Izabela Kuta

                                                                     Klasa III

           

                             Otwórz zdjęcie

                                  Otwórz zdjęcie

           

                                                                                             Klasa II

           

                       Otwórz zdjęcie   Otwórz zdjęcieOtwórz zdjęcie

           

           

           

           

                                                                       

                                                                    Zdrowe posiłki

           

          16.06.21 r. klasa IV i VI w ramach lekcji techniki rozmawiała o zdrowym odżywianiu. Uczniowie przygotowywali pyszne i zdrowe posiłki.

                          https://scontent.fktw4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/p100x100/201152450_1440585986300923_3700846246276565700_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=maglUK7gKpQAX9zPoB4&_nc_oc=AQneGpp3s2zFsMsZ2iCTBgPyEXZ3RKAmrRvEIWlcz8S7TkMdbiSNTe2PlIaW3p5T8-0&_nc_ht=scontent.fktw4-1.fna&tp=6&oh=4a5d1178a617b5ac398504eae3212366&oe=60D182E3  https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/p100x100/200816460_1440585486300973_6056216667187356744_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=Lr90YaombvUAX9V3UVB&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&tp=6&oh=5350a0375800fdb41d109974daf80225&oe=60D1D7E9  https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/s350x350/200967345_1440585529634302_3701282897590302081_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=VHMXc_d4jLgAX9W5Wiy&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&tp=7&oh=1cb0b00a38246d65a1cd806d5f396bf0&oe=60D042B1 

                                                     https://scontent.fktw4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-0/s350x350/201173423_1440585569634298_5380908105613342846_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=UXnAXDyv9XwAX9ycsnc&_nc_ht=scontent.fktw4-1.fna&tp=7&oh=69343d04e0891c0efca60fd9d7b120ec&oe=60D0ED4D  

                                                            

                                              Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą, jedzenie, w budynku i tekst „ㅇㅇ 0 SHOT ON MI 10T”

           

          Lapbook – powtórka z literatury

           

          Uczeń klasy VI - Jakub Sznober na lekcji języka polskiego u Pani Agnieszki Szulc samodzielnie wykonał lapbooka, czyli teczkę tematyczną usystematyzowaną  według własnego pomysłu.   

          Tematem przewodnim była powtórka z literatury. Uczeń wykazał się kreatywnością w zapełnieniu przestrzeni swojej teczki, a efekt był znakomity.

           

                                                

                                             

           

                                             

           

                                           PoczytajMy  

                               

                                                   Akcja czytelnicza „Pociąg do książek”

           

          Tematem  przewodnim klubu czytelniczego działającego w ramach projektu „PoczytajMy” w naszej szkole było hasło „ Podróż z opowieściami” .  Zgodnie z tą  ideą  zorganizowano akcję  pt. „Pociąg do książek”. Byli w nią zaangażowani   uczniowie klas IV-VIII oraz grono pedagogiczne. Składała się ona z dwóch etapów :

          W pierwszym uczniowie zastanawiali się, co daje nam czytanie  i dlaczego jest tak ważne dla każdego z nas.  Na zakończenie  wykonano chmury wyrazowe, które odzwierciedlały  skojarzenia związane z książką.

          W drugim etapie grono pedagogiczne oraz  uczniowie klas IV-VIII  wykonali  katalog książek z tytułem i autorem, które warto polecić do przeczytania na wakacje, i nie tylko. Został on zrobiony w postaci pociągu. Lektury, które wywarły na każdej osobie wrażenie, zapisane na kolorowych kartkach,  stanowiły wagony dołączone do parowozu tworzącego szkolny  „Pociąg do książek”.

          Efekty działań zostały umieszczone na wystawie „Pociąg do książek” umiejscowionej na  szkolnym korytarzu. Każdy mógł podchodzić i poszukać tytułu dla siebie oraz podyskutować o wybranej lekturze.

          Daj się wciągnąć w czytanie!

                   Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

                   Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

                   Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

                   Otwórz zdjęcie  Otwórz zdjęcie

           

           

           

           

           

                                    

                                               

                                                         PoczytajMy

           

                                            Piąte spotkanie czytelnicze „Czwarta dla czwartej”

           

          Członkowie klubu czytelniczego w ramach programu PoczytajMy  spotkali się tym razem z koleżankami i kolegami ze swojej klasy.

          Czytali dla nich i wspólnie bawili się w tworzenie własnych historii z wykorzystaniem realnych „kostek opowieści”. Może ktoś z nich kiedyś zostanie autorem książki.

           

          Do zabawy i podróży z opowieściami zachęcają

          Elżbieta Pluta-Gradzik

          Anna Dobrzańska

                         

                      

                       

                                               PoczytajMy

           

                        Otwórz zdjęcie

                                       

                                            Czwarte spotkanie czytelnicze w klasie pierwszej

           

          Członkowie klubu czytelniczego w ramach programu PoczytajMy  po raz czwarty spotkali się z pierwszakami 2.06.2021 r. , kontynuując cykl „Podróże  z opowieściami”.

          Tym razem dzieci z klasy pierwszej wysłuchały  opowiadania uczennicy z miejscowości Stary Cykarzew w gminie Mykanów.

          Każdy z nas może tworzyć własne opowieści. Zarówno pierwszoklasiści jak  i lektorzy z klasy IV bawili się bardzo dobrze, tworząc swoje historie na podstawie wylosowanych „wirtualnych kostek opowieści”, znanych też pod nazwą „story cubes”.

          Zachęcamy do zabawy i zapoznania się z pozycją „Pierzajki” autorstwa dzieci z gminy Mykanów i Rędziny. Pamiętacie! Ryzykujecie tylko miło  spędzonym czasem. Spróbujcie! Dobrej zabawy!

           

          Zachęcają  do czytania:

          Elżbieta Pluta-Gradzik

          Anna Dobrzańska

                                               Pierzajki - Home | Facebook  Pierzajki - Home | Facebook  

           

          Link  do wirtualnych kostek opowieści

          https://view.genial.ly/606b81a0d2630a0d18efcc98/interactive-content-opowiedz-swoja-historie

                        

                      

           

           

                   Otwórz zdjęcie

           

                                                 Dzień  Dziecka

           

          Z  okazji Waszego święta  dużo powodów do  uśmiechu oraz samych niezwykłych, bajecznych  chwil .

          Życzy

          Grono Pedagogiczne ZSP w Lubojnie

           

           

           

           

                                                             MAJOWE ŚPIEWANIE

           

          30.05.21 r.  w Sali Papieskiej na Jasnej Górze, odbył się Koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria”. Trzymając kciuki, z niecierpliwością czekaliśmy na występy laureatów i ostateczne rozstrzygnięcie konkursu.

          Okazało się, że reprezentantka naszej szkoły - Nikola Zyskowska - wyśpiewała zaszczytne 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej!

           

          Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          Joanna Konieczek

           

                                          

                                                                      

                                           

           

           

           

                                               Egzaminy, egzaminy  ……. i już  po egzaminach

          Ósmoklasiści  zakończyli dzisiaj trzydniowy maraton egzaminacyjny. Teraz zostaje tylko czekanie na wyniki.

          Życzymy Wam , aby były jak najlepsze!

           

           

                                              Otwórz zdjęcie

                                       Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego -25. 05.21 r. 

           

          Ósmoklasiści mają  już za sobą pierwszy dzień egzaminów. Przed nimi jeszcze sprawdzenie wiedzy i umiejętności  z matematyki i języka angielskiego.

           

          Życzymy zachowania spokoju i samych poprawnych odpowiedzi.

          Powodzenia!

           

                          

           

                         

           

                         

                          

                          

           

           

           

           

           

                        SANCTA MARIA - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej

           

          19 maja 2021r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Częstochowie, odbyły się przesłuchania do Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż poziom tegorocznych zmagań był bardzo wysoki.

          Naszą szkołę reprezentowały: Ania Felix i Nikola Zyskowska. Jedną z Laureatek konkursu została Nikola. Jej przypadł także w udziale zaszczyt występu podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się 30 maja na Jasnej Górze. Wtedy to, Laureaci dowiedzą się, jakie miejsca wyśpiewali.

           

          Gratulujemy i trzymamy kciuki!

          Joanna Konieczek

           

                     

           

                       

           

                                        

                          

           

                                                                             

           

           

          Egzamin ósmoklasisty  2021

           

          Już za chwileczkę, już za  momencik…

           

          Już jutro zaczynają się egzaminy, będą przeprowadzane przez trzy kolejne dni:

           

          25.05.21  pierwszy dzień– egzamin z języka polskiego,  trwa 120 minut,  

          26.05.21 r.  drugi dzień – egzamin z matematyki, 100 minut ,

          27.05.21 r.  trzeci dzień– egzamin z języka angielskiego,  trwa 90 minut.

           

          Życzymy powodzenia! Trzymamy za Was kciuki.  

                                          Otwórz zdjęcie

          Informacja  o egzaminie z przymrużeniem oka

           

          https://view.genial.ly/60aaf1f85beb100dc8d65fb1/interactive-content-copy-osmoklasistom

           

           

                                                          PoczytajMy

           

                                              Otwórz zdjęcie

                                                Trzecie spotkanie czytelnicze w klasie pierwszej

           

          Członkowie klubu czytelniczego w ramach programu PoczytajMy  po raz trzeci spotkali się z pierwszakami 24.05.2021 r. , kontynuując cykl „Podróże z opowieściami”.

          Tym razem uczniowie klasy pierwszej wysłuchali  legendę „Pustynia Błędowska”. Sprawdzeniem zrozumienia przeczytanego tekstu połączonym z zabawą było quiz typu „Prawda/Błąd” oraz aktywność ruchowa „Hehelek mówi…” . Wszystko po to, aby być czujnym i nie dać się zwieść przewrotnemu diabełkowi, który wprowadza ludzi w błąd.

          Zachęcamy do zabawy i zapoznania się z pozycją Marioli Jarockiej "Wędrówki po Polsce z baśnią i legendą”. Pamiętacie! Ryzykujecie tylko miło  spędzonym czasem i poszerzeniem wiedzy. Spróbujcie! Dobrej zabawy!

           

          Zachęcają  do czytania:

          Elżbieta Pluta-Gradzik

          Anna Dobrzańska

           

          Prezentacja będąca interaktywnym scenariuszem spotkania

          https://view.genial.ly/608bc2de6589f30d46b8ac90/interactive-content-pustynia-podroze-z-opowiesciami

          Otwórz zdjęcie

           

           

          Wyróżnienie  w  konkursie „Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza

          w Częstochowie”

           

          Nasi uczniowie wykazują talenty w  wielu dziedzinach. Uczennica klasy VII Maja Nabiałczyk  zdobyła  wyróżnienie w  I Powiatowym  Konkursie dla Uczniów na prezentację multimedialną  „Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie”.

          Konkurs został zorganizowany przez  VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe  pod patronatem Pana Roberta Dorosławskiego, Dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          Elżbieta Pluta-Gradzik

           

                                  Otwórz zdjęcie

                                   Otwórz zdjęcie

                                 Otwórz zdjęcie

                                Otwórz zdjęcie     Otwórz zdjęcie           

                                            

           

           

           

                                                         „Ziemia- planeta marzeń”

           

          Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć  plastyki przygotowali prace na konkurs pod tytułem „Ziemia- planeta marzeń” organizowany przez sklep z zabawkami „Maludas”.

          Prezentujemy prace naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone na stronie sklepu:

          https://maludas.pl/ 

          Joannna Jeżewska -Desperak

           

                                                                       

                                         

                                        

                                                                   

                                                              

                                             

                                            

                                           

           

          Wyróżnienie w  XIII Powiatowym Konkursie "Dzieje Polski W Twórczości Jana Matejki"

           

          Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Anna Pijanka z klasy 8  zdobyła wyróżnienie w XIII Powiatowym Konkursie "Dzieje Polski W Twórczości Jana Matejki" - "Postać historyczna z obrazów Jana Matejki" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41 im. Jana Matejki przy współpracy z Muzeum Częstochowskim, pod Honorowym Patronatem Miasta Częstochowy i Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

          Ania do swojej pracy wybrała postać Stańczyka. Przygotowała ją pod opieką pani Anny Dobrzańskiej.

           

          Serdecznie gratulujemy.

           

                       Otwórz zdjęcie   Otwórz zdjęcie

           

                                               

           

                                                                     heartheartheartheartheartheart            

                                                      ŚWIĘTO  PATRONA  SZKOŁY

           

                 18.05.21 r.  nasza szkoła obchodzi Dzień Patrona.

           

          Przygotowując się do tego święta, klasy 4 i 7 po powrocie do szkoły przygotowywały prace plastyczne o Janie Pawle II. Młodsi uczniowie także wykonali piękne prace z okazji 101 rocznicy urodzin naszego Patrona , zrobili  nawet laurki  z pomocą grafiki komputerowej.

           

          Ojcze Święty pamiętamy o Tobie, a Ty pamiętaj o nas!

          Anna  Fresel

                     Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko i stoi  Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą i ludzie stoją 

                                                            Może być zdjęciem przedstawiającym w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym kwiat i w budynku   

                                           Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku

                          Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, siedzi i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku   

                                                  Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko                       Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko i stoi

                                                Może być ilustracją przedstawiającą tekst „TOTUS TUS”   

               Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, siedzi, stoi i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi i tekst „ROK 1.”  

                                                    Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i ludzie stoją    

                                                     Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko i stoi 

                                                    Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, siedzi i w budynku 

                                                    Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku 

                                                   Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku 

                                                   Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku 

                                                    Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba 

                                                     Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba 

                                                    Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku 

                                                   Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku

                                                   Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku

                      

                                                                                    heartheartheartheartheartheart

           

                                  KONKURS WOKALNY - IDZIEMY Z TOBĄ, MATKO!


          W niedzielę, 16 maja 2021r., podczas Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbył się, organizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową w Nieradzie, koncert solistów VI Edycji Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej Idziemy z Tobą Matko.

          Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Grobelak, Zuzanna Bilecka, Anna Felix i Nikola Zyskowska. Dwie ostatnie uczestniczki zostały laureatkami konkursu w swoich kategoriach wiekowych. Ania Felix wyśpiewała miejsce I, natomiast Nikola Zyskowska - miejsce II.

          Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!

          Joanna Konieczek

           

                                                         

                                      

                                               

                                             

                                   Otwórz zdjęcie               

                                   Otwórz zdjęcie 

                  

                                              

           

                                                               

                                      50 %    -  50%       

           

                                                             Nauczanie hybrydowe

           

          Od  17.05.21 r.  uczniowie klas IV-VIII rozpoczynają naukę hybrydową .  Będzie ona trwała  do 28.05.21 r.  W tym czasie lekcje będą naprzemiennie odbywać się stacjonarnie i w formie zdalnej.

          W szkole spotkamy się według następującego harmonogramu:

          Klasa IV- 17-18.05., 24.05., 28.05,

          Klasa VI – 19-21.05.,  28.05,

          Klasa VII  - 17-18.05. 24.05, 28.05.,

          Klasa VIII- 19-21.05.

          W pozostałe dni zajęcia będą prowadzone na odległość, z wyjątkiem 25-27.05.21r. Wtedy ósmoklasiści piszą egzaminy, klasy IV-VII maja dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

           

                                  

                                      Otwórz zdjęcie                                   

                                                            Bezpieczny powrót do szkół

           

          W trosce o bezpieczny powrót do szkół  MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne.

           

          Najważniejsze  zasady  bezpieczeństwa to:

           

                                                 

                    dystans                       dezynfekcja                         higiena

           

           

                                                               

          noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych      wietrzenie

           

          Szczegółowe  omówienie zagadnień  sanitarnych można znaleźć na tej stronie:  

          https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowy

                                 

                          Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty "Omnibus"

           

          W dniach 7, 10 i 11 mają 2021r. klasa III pisała swoje pierwsze poważne egzaminy. Był to Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty "Omnibus", przygotowany przez wydawnictwo MAC Edukacja.

          Uczniowie pisali trzy testy, z matematyki, polskiego i przyrody, które pozwoliły im sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie różnych kompetencji.

          Na początku było trochę niepokoju, ale już po otwarciu kart pracy  i przeczytaniu pierwszych zadań, okazało się, że "nie taki diabeł straszny...".

          Wszyscy dali radę i każdemu poszło całkiem dobrze.

           

          Gratulujemy zdania pierwszego egzaminu. smileysmileysmiley

          Izabela  Kuta

           

                                 Otwórz zdjęcie

           

                                Otwórz zdjęcie

                                 Otwórz zdjęcie

           

                                                        Otwórz zdjęcie                  

                                           

                                              Mija 40 lat od zamachu na Jana Pawła II

           

          13 maja 1981 roku miał miejsce zamach na życie Jana Pawła II. Więcej informacji związanych z tym zdarzeniem oraz animację na temat, należącą do cyklu „(ZA)ATAKOWANY”, znajdziecie pod następującym adresem. 

          https://www.wychowujmy.pl/

          Warto zapoznać  się tą stroną, aby zdać sobie sprawę jak ważną i niezwykłą postacią dla naszego kraju i całego świata był  św. Jan Paweł II, nasz patron.

           

                                                      Otwórz zdjęcie  

           

                   Otwórz zdjęcie Otwórz zdjęcie

                                                               Otwórz zdjęcie

                                                                           

           

                                                                      Zalety książek             

           

          W dniach 8-15 maja  obchodzony jest Tydzień Bibliotek.  Pamiętajmy jednak, że czytanie przynosi nam  wiele korzyści  na co dzień,  nie tylko od święta.  

          Na lekcjach języka polskiego rozmawialiśmy o zaletach książek. Przemyślenia uczniów klas IV, VI, VII zostały przedstawione za pomocą „ chmur wyrazowych”.

          Elżbieta Pluta - Gradzik

           

          Otwórz zdjęcie

           

                                                    Otwórz zdjęcie

                                               Otwórz zdjęcie

                        Otwórz zdjęcie

                                   Otwórz zdjęcie

             

                                                

                     Otwórz zdjęcie 

                                           Otwórz zdjęcie

                            Otwórz zdjęcie

                                                                           

              Otwórz zdjęcie 

           

                                                     Otwórz zdjęcieOtwórz zdjęcie

                     Otwórz zdjęcie

                                

                                     Otwórz zdjęcie                                                                                                             

                                                                                 

                                      PoczytajMy

                                                                       

                                       Otwórz zdjęcie

                                               Drugie spotkanie czytelnicze w klasie pierwszej

           

          Członkowie klubu czytelniczego w ramach programu PoczytajMy  po raz drugi połączyli  się zdalnie poprzez platformę Teams    z klasą pierwszą 28.04.2021 r. Rozpoczęli w ten sposób cykl spotkań nazwany „Podróże z opowieściami”. Podczas nich pierwszaki będą zapoznawane  z ciekawymi miejscami naszego regionu (Jura Krakowsko- Częstochowska) oraz legendami i baśniami, które są z nimi związane. Bazę  dla „podróży” czytelniczych stanowi pozycja  Marioli Jarockiej "Wędrówki po Polsce z baśnią  i legendą". 

          Podczas drugiego spotkania uczniowie klasy I podawali skojarzenia, jakie przychodziły im do głowy po zobaczeniu skał jurajskich przybierających różnorodne i niesamowite kształty. Następnie wysłuchali  legendę związaną z pewnym zrujnowanym mostem, zatytułowaną „Diabelski most”. Sprawdzeniem zrozumienia przeczytanego tekstu połączonym z zabawą było stopniowe odsłanianie ilustracji. Odkrycie obrazka było możliwe dopiero po odpowiedzeniu na pytania odnoszące się do treści. Na koniec, wspólnie,  zarówno uczniowie z klasy czwartej jak i pierwszej próbowali za pomocą odpowiedniego ułożenia rąk pokazać kształty różnych zwierząt. Ta zabawa może przekształcić się we własny teatr cieni i stać się ciekawą formą ćwiczenia wyobraźni. Jest coś magicznego w cieniu na ścianie, który został wyczarowany z Twoich rąk (szczegóły w dołączonej prezentacji).

          Zachęcamy do zabawy w teatr cieni i zapoznania się z pozycją Marioli Jarockiej "Wędrówki po Polsce z baśnią i legendą”. Pamiętacie! Ryzykujecie tylko miło  spędzonym czasem i poszerzeniem wiedzy. Spróbujcie! Dobrej zabawy!

           

          Zachęcają  do czytania:

          Elżbieta Pluta-Gradzik

          Anna Dobrzańska

                            

          Prezentacja będąca interaktywnym scenariuszem spotkania

          https://view.genial.ly/60855269d2d5300d3cd40aef/interactive-content-podroze-z-opowiesciami-1

                                                        Otwórz zdjęcie

                                       

                                  Uczniowie uczestnikami webinarium  „Lekcje z klimatem” 

           

          Na geografii z okazji obchodów Dnia Ziemi 22 kwietnia klasy VII i VII brały udział w webinarium  „Lekcje z klimatem”  przygotowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

          W jego cykl wchodziły wykłady:
          „System klimatyczny Ziemi, co to jest cykl węglowy oraz efekt cieplarniany?”  Prowadząca dr Aleksandrę Kardas
          „Co mogę zrobić dla klimatu”  dr Magdalena Budziszewska
          „Zrównoważona moda”  Katarzyna Wolszczak
          „Ekologia kulinarna/ zero waste”  Jagna Niedzielska

          Pomysłodawca

          Izabela Wolska

           

                                         

           

                  Brak dostępnego opisu zdjęcia. 

           

          Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją

                                                     

           

                                     

                                                 Otwórz zdjęcie

                                                       

                                                     I Konkurs Translatorski „Ich kann- I can”

           

          Uczennica klasy 7 Maja Nabiałczyk reprezentowała szkołę w I Konkursie Translatorskim „Ich kann - I can” organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida.

          Odbył się on online 14 kwietnia 2021r. Uczennica mogła wykazać się znajomością dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego.

          Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów!
           

          Agata Marszałek

           

                                  

           

                                Otwórz zdjęcie

           

                                                Wielkanocne śniadanie w klasie IIII 

           

                                                    

                                                                      

           

                                       PoczytajMy                                                           

                                                           

                    Obrazek 2021-05-03 21:08:19          

                                                                Pierwsze spotkanie czytelnicze w klasie I

           

          Tuż przed świętami wielkanocnymi 31.03.2021 r. członkowie klubu czytelniczego  w ramach programu PoczytajMy połączyli się zdalnie poprzez platformę Teams z klasą pierwszą. Tematem spotkania, jakże mogło być inaczej,  była wyjątkowa  tradycja wielkanocna.  Bardzo lubiany i oczekiwany przez wszystkich, a szczególnie tych młodszych, śmigus dyngus.

          Uczennice klasy  czwartej  przeczytały  młodszym kolegom i koleżankom opowieść  „Śmigus-Dyngus” zamieszczoną w książce  „ Gdyby jajko mogło mówić i inne opowiadania” Renaty Piątkowskiej. Jest to bardzo  zabawne opowiadanie z dużą dawką wiedzy na temat tego obyczaju, podaną w bardzo przystępny sposób, bo przez dowcipnego dziadka głównego bohatera.  Można w niej znaleźć też coś na temat zasad dobrego wychowania obowiązujących w ten zwariowany dzień.

          Mamy nadzieję, że pierwszakom podobało się opowiadanie, dostarczyło im  powodu do uśmiechu, tak jak zabawa „ Jeśli…..” , w której uczestniczyli  razem z lektorkami  ze starszej klasy.  A może dzięki temu spotkaniu  ktoś  z nich  samodzielnie sięgnie po książkę „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” , którą polecamy  i innym osobom chcącym się dowiedzieć  czegoś więcej o naszych tradycjach, świętach  opisanych w  sposób  lekki i przyjemny.  Możecie tam przeczytać o mikołajkach, Wigilii, andrzejkach , topieniu Marzanny i jeszcze kilku innych zwyczajach. 

          Ryzykujecie tylko miło  spędzonym czasem i poszerzeniem wiedzy. Spróbujcie! Dobrej zabawy!

           

          Zachęcają  do czytania:

          Elżbieta Pluta-Gradzik

          Anna Dobrzańska

           

                                           

           

           

                                            XIV Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

           

          Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w XIV Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41 w Częstochowie.

          Laureatami w swoich kategoriach wiekowych zostali: I miejsce - wokaliści z młodszego zespołu wokalnego CAMPANELLA, natomiast III miejsce zdobyła Nikola Zyskowska.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          Joanna Konieczek
           

                                          

                                 

           

                                               

           

           

           

                                                              Psycholog  radzi

           

          Czy w czasach pandemicznych, czy podczas tak zwanej „normalności” każdy może mieć problemy, gorsze dni.

           W trudnych chwilach pomocne mogą się okazać  rady pani psycholog Beaty Nowickiej –Misiewicz.

           

           cykl bajek filozoficznych: https://liblink.pl/D8tjmWxvan

           cykl o radzeniu sobie ze złością: https://liblink.pl/Ht3zkImywr

           cykl o radzeniu sobie ze stresem: https://liblink.pl/PJA3vTTgyQ

           

                                                  

           

                                                           

                                                              Sukcesy w Taekwondo

           

          Uczniowie klasy VIII naszej szkoły odnieśli  bardzo duże sukcesy sportowe.

          Nikola Zyskowska wywalczyła brązowy medal w Pucharze Polski. Tymon Sapała był o krok od awansu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

                                      

                     Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, w budynku i tekst „TYMON SAPAŁA O KROK OD AWANSU NA OGÓLNOPOLSKĄ OLIMPIADĘ MŁODZIEŻY Tymon w weekend 6-7.03 w Warszawie wystąpił wPucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim. Wygrał wszystkie swoje walki nie dając złudzeń kto zasłużył na awans”      

                                                  Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku      

           

                                        

           

                                          

                                      Angielskie Krzyżówki i Łamigłówki   

           

          W  marcu uczniowie kl. 8 brali udział w konkursie z j. angielskiego.

           

          Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego "Angielskie Krzyżówki i Łamigłówki" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 38 im. Ludwika Zamenhofa. Uczniowie za udział otrzymają drobne upominki.

          Życzymy powodzenia w następnych edycjach!

           

           

          Patrycja Weżgowiec

           

                          Otwórz zdjęcie    Otwórz zdjęcie                              

           

           

                       https://poczytajmy.ceo.org.pl/sites/poczytajmy.ceo.org.pl/files/ksiazka.png         PoczytajMy

           

                                                  Otwórz zdjęcie

          W drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021 dwie nauczycielki z naszej szkoły: polonistka, pani Elżbieta Pluta-Gradzik   i bibliotekarka, pani  Anna Dobrzańska, przyłączyły się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego PoczytajMy organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współorganizatorem projektu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, partnerami wiele znanych wydawnictw, w tym:  Egmont, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Zielona Sowa, Zakamarki. Projekt  PoczytajMy  służy promowaniu czytelnictwa.  Na gruncie szkolnym zakładane są uczniowskie  kluby czytelnicze. Mają  one za zadanie zachęcić do czytania. Uczestnicy angażują się w pracę grupy oraz wolontariat, polegający na regularnych spotkaniach czytelniczych organizowanych dla młodszych dzieci. Założeniem projektu jest nie tylko czytanie, ale również integracja. Członkowie klubu  mają także uczyć i bawić się z młodszymi koleżankami i kolegami, stwarzając w ten sposób przyjazne i angażujące środowisko sprzyjające sięganiu po lektury.

          W naszej szkole do  klubu czytelniczego należą uczennice i uczniowie  klasy IV. Klubowicze spotykają się ze swoimi opiekunkami co tydzień.  Ze względu na nauczanie zdalne wykorzystują do tego platformę Ms- Teams. Uczestnicy rozmawiają    o ulubionych książkach, takich które są dla nich szczególnie ważne, do których czują sentyment, o pamiątkowych, rodzinnych lekturach. Rozmowy są urozmaicane zabawami i grami integracyjnymi. Uczniowie przedstawiają również swoje pomysły czytelnicze na przeprowadzanie spotkań z młodszymi koleżankami i kolegami.

          W ramach wolontariatu członkowie  czytają  krótkie historie  uczniom klasy pierwszej. Spotkania odbywają się pod hasłem "Podróże z opowieściami". Pierwsze związane było ze zwyczajami wielkanocnymi, a dokładnie śmigusem dyngusem, opierało się na fragmencie lektury "Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści" Renaty Piątkowskiej oraz interpretacji tekstu z wykorzystaniem zabaw ruchowych.

          Po spotkaniu z tradycjami  rozpoczęto zapoznawanie pierwszaków z ciekawymi miejscami naszego regionu (Jura Krakowsko- Częstochowska) i legendami oraz  baśniami, które są z nimi  związane. Bazę  dla „podróży” czytelniczych stanowi pozycja  Marioli Jarockiej "Wędrówki po Polsce z baśnią  i legendą".

          Klub planuje również przeprowadzenie akcji czytelniczej przeznaczonej dla całej społeczności szkolnej, aby wzbudzić zainteresowanie i fascynację książką wśród szerszego grona.

          Celem projektu jest także, między innymi, uświadomienie korzyści płynących z czytania. Wiedzę w tym zakresie zapewniają warsztaty prowadzone przez organizatora. Co ciekawe, w szkoleniach uczestniczą regularnie nie tylko opiekunowie, jedno z nich jest adresowane dla uczniów. Za uczestnictwo w projekcie zdobyliśmy również niewielkie wsparcie dla naszej biblioteki, fundacja przesłała dla naszej szkoły dwie pozycje książkowe przeznaczone dla najmłodszych uczniów.

          Opiekunowie

          Elżbieta Pluta-Gradzik

          Anna Dobrzańska

                                           Otwórz zdjęcie

                                                      

           

             

                                                                                                   

             

          Ogólnopolski  Egzaminu Ósmoklasisty  z Centralną Komisję Egzaminacyjną

          W dniach 16-18.03.2021 r. uczniowie klasy ósmej przystąpili do Ogólnopolskiego Egzaminu Ósmoklasisty  stworzonego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną

          Próbne sprawdzanie wiedzy i umiejętności ósmoklasistów trwało trzy dni, miało formę stacjonarną, zostało przeprowadzone  według wytycznych  CKE oraz zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

          16.03.21 r. o godz. 9.00 odbył się egzamin próbny z języka polskiego, 17.03.21 r. o tej samej godzinie egzamin z matematyki, 18.03.21r. z języka angielskiego.

                             Otwórz zdjęcie                                                 

                                              Międzynarodowy Dzień  Języka Ojczystego

           

          21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień  Języka Ojczystego.  Święto ma celu zwrócenie uwagi na rolę, jaką odgrywa  język w życiu narodu i każdego z nas oraz przypomnienie, że musimy się o niego troszczyć. 

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie zastanawiali się, czy warto dbać o język narodowy, za czym tęskniliby, gdyby opuścili swój kraj, znajdywali swój sposób na ortografię i lektury obowiązkowe.

          Efekty wspólnej pracy oraz informacje, filmy, ciekawostki i gry interaktywne związane z tym tematem można  znaleźć w poniższej prezentacji. Zachęcam do obejrzenia.  (Uwaga! Na kilku slajdach informacje i filmy są ukryte pod liczbami  lub pulsującymi znakami).

          Elżbieta Pluta –Gradzik

          https://view.genial.ly/604cd81cd6ce810d1fe44549/interactive-content-dzien-jezyka-ojczystego

                                                

                                          

                                              

                              

                          

                                                                                                                              

           

           

                               Projekt edukacyjny  „Lekcja Enter”

                                                            

          W roku szkolnym 2020/2021 troje nauczycieli z naszej szkoły:  pani Małgorzata Janeczek, pani Elżbieta Pluta-Gradzik oraz pan Michał Kalota wzięło udział w cyklu szkoleń  edukacyjnych nazwanych  „Lekcja Enter”. 

          Projekt był realizowany przez trzy organizacje: Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych. Współfinansowany był ze środków  Unii Europejskiej. Uczestnictwo  w szkoleniach miało na celu podniesienie i doskonalenie kompetencji cyfrowych, zdobycie wiedzy i praktyczne wykorzystanie ogólnodostępnych narzędzi TIK, ale również poznanie aktywizujących metod pracy, sposobów myślenia korzystnie wpływających  na działania edukacyjne.  

          Z względu na sytuację pandemiczną wszystkie szkolenia odbywały się online. Cały projekt składał się z 8 modułów, podczas których nauczyciele zapoznawali się z siecią i elektronicznymi zasobami edukacyjnymi, mogli  dobierać urządzenia, platformy i aplikacje pod kątem swoich potrzeb. Zwrócono uwagę na edukacyjne wykorzystanie smartfonów na lekcjach, tworzenie własnych e-materiałów z poszanowaniem praw autorskich. Podsumowaniem projektu było przygotowanie własnych scenariuszy zajęć, opublikowanie ich na platformie  „Lekcja Enter” oraz przeprowadzenie według nich obserwowanych lekcji.

          Każdemu z nauczycieli z naszej szkoły uczestniczącemu  w przedsięwzięciu  udało się przejść wszystkie etapy, zostały przeprowadzone również lekcje hospitacyjne pod nadzorem  pani dyrektor A. Mazoń. Wszyscy wynieśli duży zasób wiedzy i  umiejętności praktycznych. Jednak „Lekcja Enter” stała się  przede wszystkim inspiracją do podejmowania nowych wyzwań i poszukiwań w nieprzebranych zasobach środowiska internetowego. Wpłynęła  również na urozmaicenie zajęć zdalnych, wzbogacenie ich  o zastosowanie nowych narzędzi TIK oraz usprawnienie korzystania z dotychczas znanych. Projekt wskazał również, że zdobyte wiadomości i umiejętności mogą być, z powodzeniem,  przeniesione do pracy z uczniami już w samym budynku szkoły. 

          Opracowała Elżbieta Pluta-Gradzik

           

          Poniżej umieszczone zostały linki do interaktywnych scenariuszy lekcji języka polskiego z wykorzystaniem narzędzi TIK. Na ich podstawie zostały przeprowadzone zajęcia hospitowane w klasie VI i IV.

          Możliwe do  obejrzenia w trybie podglądu.

          https://share.nearpod.com/rYyAaM3WZdb

          https://share.nearpod.com/MrTy0tih2db

           

                                                          

                                     

                                           Próbne egzaminy ósmoklasisty  z Wydawnictwem Operon

          W dniach 9-11.02.2021 r. uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu próbnego z Wydawnictwem Operon.  Próbne sprawdzanie wiedzy i umiejętności ósmoklasistów trwało trzy dni, miało formę stacjonarną, zostało przeprowadzone  według wytycznych  CKE oraz zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

          9.02.21 r. o godz. 9.00 odbył się egzamin próbny z języka polskiego, 10.02.21 r. o tej samej godzinie egzamin z matematyki, 11.02.21r. z języka angielskiego.

           

                                                                            "Moje hobby"

           

          Klasa 2 chciałby się pochwalić udziałem w konkursie plastycznym pod tytułem "Moje hobby" organizowanym przez Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii w Mykanowie.

          Koordynatorami tego programu są pedagodzy i psycholodzy szkolni.

          Gratuluję serdecznie zwycięzcom wspaniałych prac i nagród, a Pani Beacie utalentowanych uczniów. Bądźcie radośni i kreatywni .

          Beata Gawlik

          Ula Sąsiadek 

           

                                                         

           

                                           Tymon Sapała  w  Kadrze Narodowej Taekwondo Olimpijskiego

           

          Tymon Sapała, uczeń klasy VIII otrzymał powołanie do Kadry Narodowej Taekwondo Olimpijskiego w kategorii kadet.

           

          Gratulacje, życzymy dalszych sukcesów

           

                                  Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi  

           

                                        

           

                                     

           

                                     

                  

           

                               Podsumowanie  I półrocza , rozdanie Dyplomów  Wzorowego Ucznia

           

          W naszej szkole odbyło się podsumowanie pracy za I półrocze. Najlepszym uczniom klas I - III zostały wręczone Dyplomy Wzorowego Ucznia oraz dyplomy za 100% frekwencję.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                             

                                      

                                      

                 Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku     

                                       

                                               

           

                                                     

                                                                                  "Bezpieczne zabawy zimowe"

           

          Klasa II i III wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Szkołę  Podstawową nr 53 w Częstochowie.

          Tematem konkursu były "Bezpieczne zabawy zimowe" . Klasa II miała wykonać pracę  plastyczną, a klasa III plakat na podany temat.

          I tak w klasie II, miejsce III zajął Bartosz Kulej, miejsce II Mikołaj Woźniak, a miejsce I Jakub Sapała.

          Natomiast w klasie III Julia Biernat zdobyła za swój plakat miejsce III. Julia Bartczak miejsce II, a miejsce I zajęła Marysia Furlepa.

           

          Gratulujemy zdolnym plastykom i życzymy dalszych sukcesów.

          Izabela Kuta

                                                               

                                                                                                                  

           

                                 

           

                   

                                                Ogólnopolski Konkurs  Przedmiotowy "Leon"

           

          Klasa II i III brała udział w jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "Leon". Uczniowie rozwiązywali testy w zakresie sprawności zintegrowanych, matematyki i języka angielskiego.

          Wszyscy uczniowie wypadli bardzo dobrze, zajmując miejsca od 14 do 38, natomiast uczeń klasy III Szymon Wawrzyniak zdobył tytuł Laureata w części matematycznej, zajmując miejsce 8. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejnych laureatów może już w sesji wiosennej.

           

          Izabela  Kuta

           

          Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi i w budynku     Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi    

                      

           

           

           

           

                                                                                 My się zimy  nie boimy

          Powrót do szkoły i zima za oknem tak ucieszyły klasę III, że postanowili to uczcić wesołymi zabawami na śniegu, tym bardziej, że za chwilę śniegu może już nie być. Była bitwa na śnieżki, lepienie bałwanów i rozgrzewka . To był bardzo wesoły w-f.

           

          Izabela Kuta

                                           

                                            Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, odzież wierzchnia i śnieg                                                                                              

                                     Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, odzież wierzchnia i śnieg  

                                         Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, odzież wierzchnia i drzewo

                                          Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, odzież wierzchnia i śnieg

           

                                         Jest taki  dzień, tylko jeden raz do roku...

                                             Wszycy wszystkim ślą życzenia...

          Każdy czeka na Święta i duży i mały.

          My też czekamy, by połamać się opłatkiem , by złożyć życzenia, by odszukać prezenty pod choinką, by zaśpiewać kolędy ,by przypomnieć sobie , jak to było dwa tysiące lat temu w tę  wyjątkową noc w Betlejem.

          Będziemy wraz z pastuszkami i królami witać Dzieciątko Jezus złożone przez Matkę Świętą na sianku, a jednocześnie do naszych serc i strzec tej Małej Dzieciny nie tylko przed zimnem i wiatrem. Otulmy Dzieciątko miłością i dobrocią płynącą z naszych serc i połączmy się tymi najserdeczniejszymi życzeniami i uśmiechem, życzliwością i nadzieją.

          Niech życzenia nasze dotrą do rodziców, rodzeństwa, krewnych i znajomych. Życzymy szczęśliwych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich w tym i Nowym Roku 2021, który zbliża się wielkimi krokami.

           

                            Może być zdjęciem przedstawiającym drzewo

                                            

                                                                  

                  

                      

                                                                                                       

                                                          

                                       

                                         MUZYCZNA POCZTÓWKA ŚWIĄTECZNA

           

          Szkolne zespoły wokalne - Campanella i La Musica Mia  przesyłają świąteczne serdeczności, życząc: zdrowych, wesołych, rozśpiewanych Świąt Bożego Narodzenia!

          https://youtu.be/gngdIdmLV6U

           

          P.S. Gorące pozdrowienia, dla wszystkich tych, którzy każdego roku wprowadzali nas w świąteczną atmosferę biorąc udział w jasełkach. Te niezwykłe chwile odnaleziono w szkolnych kronikach.

          Joanna Konieczek

           

                

           

                                             

                                              Nowoczesna pracownia  komputerowa

           

          Nasza szkoła  wzbogaciła się o nowoczesną pracownię do nauki języków obcych i informatyki. Powstała ona dzięki funduszom przekazanym przez sołectwo Lubojna oraz laptopom otrzymanym z przez organ prowadzący.

          Uczniowie ,nauczyciele ,rodzice i dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Mykanów, Panu Dariuszowi Pomadzie i Radzie Sołeckiej w Lubojnie za wsparcie w kreowaniu pozytywnych przemian naszego zespołu.

           

          DZIĘKUJEMY

                                      

                                                 

                                                                     

           

               

                                                     III Sierpecki Turniej Tańca Sportowego.

           

          Taniec towarzyszy nam w życiu bardzo często w formie zabawy czy rekreacji, ale jest także formą rywalizacji sportowej.

          Taniec sportowy jest bardzo popularna formą aktywności fizycznej. Taką pasją jak taniec sportowy może pochwalić się wiele uczennic naszej szkoły. Ale powiemy o jednej, Karolinie Adamik, która wzięła udział w ogólnopolskim konkursie noszącym nazwę III Sierpecki Turniej Tańca Sportowego. Zawody odbyły się w formie online, nasza uczennica wystartowała w kategorii solo flaga. I miło nam poinformować że wygrała te zawody .

           

          Brawa dla Karoliny i jej trenerów.

           

           

                 

           

                      

           

                    

           

                   

                                                   

           

                                    " Mikołaj Święty przynosi nam prezenty"

          W tym roku Mikołaj przyszedł na lekcje zdalne, ale był tak samo niecierpliwie oczekiwany i z radością przywitany.

           

                             

           

                                                                   

                        

             Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, telewizor i ekran

           

                       smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

             

                                                      Nasze zwierzątka

          Na lekcji przyrody, dzięki spotkaniom online, możemy nie tylko poznać zasady opieki nad zwierzętami, ale również naszych własnych pupili.

           

                                                           

           

           

           

                                                                                                                 

                                         II etap Wojewódzkich  Konkursów Przedmiotowych

           Przy końcu listopada w naszej szkole został zorganizowany drugi stopień Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Miał formę stacjonarną, był przeprowadzony zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

          20.11.20 r. odbył się II etap konkursu z matematyki, pisała go uczennica klasy VIII –Dominika Grzywińska. Natomiast 23.11.20 r. uczeń klasy VIII –Wiktor Ujma zmierzył się II etapem  konkursu z języka angielskiego.  Dominika Grzywińska dostała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu z matematyki. To wielki sukces i radość dla całej szkoły.

           

          Gratulujemy Dominice i nauczycielce prowadzącej, pani Magdalenie Lacek.

           

                                                              

           

               

                                                WYRÓŻNIENIE dla CAMPANELLI

           

          Nasi młodsi chórzyści wzięli udział Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej "Każdy Polak gra i śpiewa Polsce" - edycja online. Przegląd został zorganizowany przez Dom Harcerza w Krakowie.

          Konkurencja była ogromna, ale występ naszych utalentowanych wokalistów nie przeszedł bez echa. Młodszy zespół wokalny zdobył kolejne WYRÓŻNIENIE!

           Gratulujemy wykonawcom oraz pani Joannie Konieczek . Życzymy dalszych sukcesów.

           

                          Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „w kategorii zespół wokalny wyróżnienie duet Paulina Jarząbek Natalia Gol wyróżnienie Zespołowi Studia Piosenki „Debiuty" wyróżnienie Zespół Wokalny „Campanella" 3 miejsce duet Sisters" 2 miejsce chór „Con Passione" 1 miejsce Zespół Wokalny „Fama" KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ KAŻDY POLAK GRA ŚPIEWA POLSCE”

           

                                         

           

           

                                                                 

                                                            KOLEJNY SUKCES!

           

          Młodszy zespół wokalny - Campanella zdobył WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Festiwalu DŹWIĘKI WOLNOŚCI Gdynia 2020 online w kategorii zespoły do 12 lat!

          Ogromne gratulacje dla wykonawców i pani Joanny Konieczek

           

                                   

           

                                                        

                                                 

                      

           

                                                                  ŚWIĘTUJEMY ŚPIEWAJĄCO

           

          Z okazji tegorocznego Święta Niepodległości w naszej szkole, w ramach zajęć wokalnych online, powstał projekt - "Rozśpiewana Lubojna!".

          Bazą przedsięwzięcia była piosenka "Marsz żołnierski", którą młodsi wykonawcy nagrali na jeden z Konkursów Pieśni Patriotycznej.

           

          Joanna Konieczek

          Brak dostępnego opisu zdjęcia.

          Link do nagrania

          https://fb.watch/5AGV8Zr8s1/

              

                                                                                       Święto  Niepodległości

          11 listopada jak co roku obchodzimy Święto Narodowe - 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał wolność.

          W tym roku obchody tego dnia będą wyglądać inaczej niż zwykle. Zamanifestujmy jednak wspólnie nasze przywiązanie do Ojczyzny i wywieśmy narodową flagę, która jest symbolem naszej tożsamości.

           

          Anna Dobrzańska

          Brak dostępnego opisu zdjęcia.

           

           

          Wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie  Pieśni Patriotycznej  

          w Bytomiu

           

          Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, iż trzecioklasistka - Ania Soboniak zdobyła WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie wokalnym.

          Warto dodać, że na konkurs wpłynęło 286 zgłoszeń z 15 województw.

           

          Gratulujemy sukcesu Ani i pani  Joannie Konieczek

           

                                     

          Brak dostępnego opisu zdjęcia.

           

          Śniadanie daje moc w kształceniu na odległość

          Rok temu świętowaliśmy razem ogólnopolską akcjęniadanie daje moc". Przygotowaliście wtedy przepiękne i bardzo smaczne potrawy. Obecnie ze względu na nauczanie zdalne nie możemy cieszyć się ze wspólnie  przygotowanego i zjedzonego zdrowego śniadanka.

          Może  to zdjęcie zainspiruje Was do działań kulinarnych w domu wraz z rodzicami, rodzeństwem.

          Smacznego

          Może być zdjęciem przedstawiającym jedzenie i w budynku

                          

                                                                                    

                                                         DZIEŃ  POSTACI  Z  BAJEK

           

          Dzisiaj w naszej szkole było bardzo kolorowo i wesoło. Uczniowie klas I - III oraz ich nieco starsze koleżanki obchodzili święto Bajkowych Bohaterów. Były quizy, zagadki i dużo zabawy.

           

                               

                         

           

                                                           

          Opowiadanie z dialogiem

          Nadeszła jesień

           

          Uczniowie kl. 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubojnie postanowili napisać opowiadania dla swoich kolegów i koleżanek z młodszych klas. Urokliwość tych opowiadań przenosi nas w magiczny świat tajemniczego lasu.

          Pomysłodawcą projektu była Pani Agnieszka Szulc, która wraz z uczniami zaprasza wszystkich, aby mogli przenieść się do krainy czarów.

           

                                                                                               I Bezdomny jeżyk”

           

          Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim zbliża się jesień.

          Spacerując wąską ścieżką przez las, natrafiłam na jeżyka. Gdy go ujrzałam, przypomniałam sobie o projekcie jesiennym do szkoły. Schyliłam się i zaczęłam zbierać różnorodne liście i kasztany. Zajęło mi to chwilę. Kiedy skończyłam i odwróciłam się do jeża, usłyszałam cichutki, piskliwy głos. Spojrzałam przez ramię, nikogo nie było. Podeszłam bliżej do miejsca, z którego wydobywał się dźwięk, ku mojemu zdziwieniu, przemówił do mnie ten sam jeż, którego widziałam chwilę wcześniej.

          Jeż powiedział:

          - Czy ty panienko byłabyś w stanie mi pomóc? – myślałam, że oszalałam, ale coś skłoniło mnie, by odpowiedzieć.

          - W czym mogę ci pomóc, jeżyku?

          Po chwili, kiedy już zwątpiłam, zwierzę odpowiedziało:

          - Deszcz! Deszcz zalał moją norę. Czy ty moja droga mogłabyś zrobić nową?

          Pomyślałam, że to dziwne, lecz postanowiłam pomóc bezdomnemu jeżykowi.

          Po wykopaniu małej nory obłożyłam ją liśćmi i wzmocniłam patykami. Jeżyk był bardzo wdzięczny, podziękował za pomoc, a ja ruszyłam w dalszą drogę do szkoły.

           

          II.

          Wstał kolejny dzień, a ja od razu po przebudzeniu podbiegłam do okna i je otworzyłam. W pierwszy dzień jesieni powitał mnie powiew wiatru tej pory, którą tak uwielbiam. Postanowiłam, że ten wspaniały dzień spędzę bardzo aktywnie.

          Rankiem poszłam z moim kundelkiem Lilką na spacer do pobliskiego parku. Dzień zapowiadał się bardzo ładny, ale jednak na niebie zaczęły pokazywać się ciemne i ponure chmury. Nie chciałam zmoknąć, więc pobiegłam z psem szukać schronienia. Do najbliższego budynku miałam bardzo daleko, więc oparłam się o pobliskie drzewo. Nagle poczułam jak porusza się za mną pień i wpadłam do środka wielkiego kasztanowca. Przez cały czas bałam się otworzyć oczy, ale gdy poczułam, że dotykam stopami ziemi, nieśmiało je otworzyłam i ujrzałam niesamowite miejsce, jakiego nikt nigdy nie widział. Były to liściaste domki, wiszące na lianach, w których mieszkały małe kasztanowe skrzaty. Było ich wiele, ale tylko jeden przykuł moją uwagę. Bardzo różnił się od innych. Miał on zieloną czapkę, a nie tak jak wszyscy, czerwoną. Podbiegłam do niego i zapytałam:

          - Witaj! Co to za miejsce?

          - Znajdujesz się w magicznej krainie, która nazywa się „Kasztankowo”.

          - Jak się nazywasz?

          - Jestem Horacy – król wszystkich skrzatów. Jak się tutaj znalazłaś? – zapytał król.

          - Przez przypadek. Oparłam się o drzewo, które wciągnęło mnie do środka – odpowiedziałam.

          Horacy oprowadził mnie po całym ich świecie, ale niestety musiałam już wracać, bo czekało na mnie do napisania opowiadanie do szkoły.

          Przeżyłam niezapomnianą przygodę w tej magicznej krainie. Jednak bardzo smuciło mnie to, że pobyt trwał za krótko. Mimo wszystko cieszyłam się z tego, że poznałam tam nowych przyjaciół, którzy okazali się malutkimi, przyjaznymi istotami.

                                        Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba

                                                                           

                                                    Dzień  Kundelka    -  25 października

           

          Samorząd Uczniowski i Kreatywni.pl serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w piątkową akcję zbierania artykułów dla schroniska dla zwierząt w Jamrozowiźnie. Produkty zostały dzisiaj dostarczone do placówki i pewnie ucieszą kilka czworonogów.

          Nie zapomnijcie świętować ze swoimi pupilami - dłuższy spacer, drobny smakołyk, czy dłuższe drapanko za uchem? Drobny gest a cieszy.

           

          Joanna Konieczek

                        

                        

                                                                                 

                                                                          

                               

                                                      

                                         

                                     Etap szkolny  Wojewódzkich  Konkursów Przedmiotowych

           Początek listopada był dla uczniów klas VII- VIII dużym wyzwaniem.  Uczestniczyli wtedy w etapie szkolnym Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych  z : języka polskiego, historii, matematyki, języka angielskiego, biologii i chemii.  Wszystkie miały formę zdalną.

          Konkursy zakończyły się dużym sukcesem dla naszej szkoły, gdyż dwie osoby  z klasy VIII  przeszły do następnego etapu. 

          Dominika Grzywińska z matematyki  i Wiktor Ujama z języka angielskiego.

           

          Gratulacje oraz uznanie dla wiedzy , umiejętności uczniów  i  prowadzących ich nauczycieli.

                                   

                                             

           

                     

                                              

                                           

                                              XIV  Ogólnopolski  Konkurs  Literacki  „OKNO”

           

          Przy końcu października (25.10.20 r.) został rozstrzygnięty  XIV  Ogólnopolski  Konkurs  Literacki  „OKNO”.  Brało w nim udział dwoje uczniów z naszej szkoły.  Jeden  z nich,  Antoni  Halkiewicz z klasy VII zdobył  II miejsce za opowiadanie  pod  tytułem „Wojenna loteria”.  Nauczycielem prowadzącym była pani  Elżbieta Pluta-Gradzik.

          Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów na niwie literackiej.

           

                                      Otwórz zdjęcie   

           

                           

                                                                  Twórcza lekcja techniki

           

          Dziś w szkole aktywny i twórczy dzień.

           Klasa IV w ramach lekcji techniki przygotowywała Pana Stopka oraz gąsienice ze znakami. Z takimi pomocnikami szybko nauczymy się znaków drogowych.

          Natomiast klasa VI w ramach zajęć technicznych projektowała wnętrza pokoi i mieszkań.

          Myślę że nie jeden z nas chętnie zamieszkał by w takich wnętrzach.

           

          Martyna Łapińska

                                      

                                                

                     

             Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko i stoi            

                                                                      VI Festiwal Bajek

           

          Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Festiwalu Bajek zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Częstochowie. W ramach konkursu należało stworzyć komiks, który ukaże historię "Co mogło przytrafić się w bibliotece". Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i zdolnościami plastycznymi, odnieśli wiele sukcesów.

          Julia Bartczak z kl. III zajęła 2 miejsce, a Ania Soboniak kl.III 3 miejsce, natomiast uczennice Zuzia Bartczak z kl. I oraz uczennice kl .III Tola Kleć, Sandra Freliga otrzymały wyróżnienia za swoje prace. Dziewczęta wspierało dwóch uczniów z kl. III Antoś Kostrubiec oraz Szymon Wawrzyniak, ktorzy otrzymali dyplom i książki za udział w konkursie.

          Uczniom gratulujemy.  

                                       

           

          Biblioteka Szkolna we współpracy z Biblioteką Publiczną zachęca wszystkich do ujawniania swoich literackich i plastycznych talentów w następnych konkursach.

           

                                                          

                             

                                

                               

                             Otwórz zdjęcie

                   Otwórz zdjęcie    Otwórz zdjęcie

           

           

          NASI POZA SZKOŁĄ

           

          Sytuacja związana z Covid-19 nie pozwala naszym uczniom na rywalizację sportową na poziomie rozgrywek międzyszkolnych, zarówno na poziomie gminnym jak i powiatowym.

          Jednak ten fakt nie zniechęca naszych uczniów, którzy nadal ciężko trenują w innych ośrodkach szkoleniowych. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu dwójkę takich uczniów.

          Pierwszą bohaterką naszego artykułu jest uczennica klasy VIII Aleksandra Momot, która od trzech lat jest zawodniczką w Klubie Sportowym Częstochowianka Częstochowa. W tym roku razem z koleżankami z zespołu młodziczek z rocznika 2006 i młodsi rywalizuje w lidze młodziczek województwa śląskiego. Siatkarki Czanki pod okiem trenera Michała Kaloty (który jest również nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole) szlifują formę przed decydującymi meczami w walce o mistrzostwo Śląska w kategorii młodziczek. Na tą chwile zespół w składzie, którym znajduje się Ola rozegrał 10 meczy, w których 8 wygrał, a tylko 2 razy doznał goryczy porażki.

          Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Aleksandry w spełnianiu swojej pasji jaką jest siatkówka

          Drugą postacią naszego opowiadania jest kontynuator rodzinnej tradycji taekwondowej Tymon Sapała.

          Tymon od najmłodszych lat trenuje taekwondo w klubie Kantor, który wiele lat prowadził zajęcia w naszej szkole. Dzisiaj posiada już prywatną profesjonalną salę treningową, gdzie szlifują formę młodzi zawodnicy, pasjonaci tego sportu.

          Tymon  jak jego bracia, Igor i Borys,  zawsze związani byli z tym sportem. Igor jest czołowym zawodnikiem Polski w kategorii junior, natomiast w miniony weekend do tego zaszczytnego grona najlepszych zawodników Polski dołączył Tymon.

          Mianowicie podczas rozgrywanej w Puławach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartował w taekwondo olimpijskim, gdzie wygrał wszystkie swoje walki, przegrywając jedynie tę główną finałową, gdzie rywalizował z bardzo doświadczonym zawodnikiem kadry Polski. Tymon ostatecznie wrócił z turnieju z dwoma srebrnymi medalami, gdyż również w dwuboju zajął wysokie drugie miejsce. Tymon po zawodach nie ukrywał zadowolenia z osiągniętego rezultatu, na koniec podziękował swojemu trenerowi Robertowi Kantorysińskiemu za przygotowanie i wiarę w to że stać go na sukces w tych zawodach.

           

          Michał  Kalota

           

                                          

                         

                          

                        

                      Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

                       Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją

                       Brak dostępnego opisu zdjęcia.

          PAMIĘTAMY

           

          41 lat temu, 16 października 1978 r., metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.

          16 października, w ósmym głosowaniu trwającym od 14 października, konklawe wybrało na papieża arcybiskupa i metropolitę Krakowa, 58-letniego kard. Karola Wojtyłę - 264. zwierzchnika Kościoła katolickiego. Po raz pierwszy od 455 lat wspólnocie katolickiej przewodził papież, który nie był Włochem. Jan Paweł II był też pierwszym od 1903 r. papieżem, który nigdy nie był urzędnikiem Kurii Rzymskiej.

           

                                   Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby

           

           

                           Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ Historia Pieśnia Pisana z przykrością informujemy wszystkich zainteresowanych, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną wprowadzone restrykcje sanitarne, w bieżącym roku szkolnym, nasze muzyczne święto NIE ODBĘDZIE SIĘ. T ಅಾಲ Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu! Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubojnie”

                                                                   Dzień  Edukacji Narodowej

          Bez akademii , bez występów, ale jak zawsze uroczyście. Tak właśnie przebiegał tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.  Zachowując wszystkie  zasady obowiązujące w czasie pandemii,  nauczyciele oraz pracownicy obsługi  uczestniczyli w skromnej uroczystości .  

          Były podziękowania ze strony  Pani Dyrektor, Listy Gratulacyjne oraz Nagrody Dyrektora i Nagrody Wójta. Chociaż tak inny od wszystkich, ale z pewnością  pozostanie w naszej pamięci.

           

                                                                        

                          

           

                      "Ślubowania nadszedł czas - będzie uczniem każdy z Nas"

           

          Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Ten szczególny dzień ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubojnie odbył się 14 października 2020 roku.

          Uroczystość przebiegała w kameralnej atmosferze, przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Uczniowie przedstawili program artystyczny. Piękny występ dzieci to dowód, że są one gotowe do sumiennej pracy w szkole.

          W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, z szacunkiem traktować innych, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

          Po ślubowaniu, Pani Dyrektor ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowy dyplom. Nie obyło się bez niespodzianki od rodziców. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia.

          Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci, jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. A rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

           

          Wychowawczyni

          Małgorzata  Lubkiewicz

             

                                                                      

           

                        

                         

                      

           

                        

                      Otwórz zdjęcie

                                           Otwórz zdjęcie  

                       Otwórz zdjęcie  

                       Otwórz zdjęcie   

           

                                                    

           

          VIII  Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe  „Po polsku o historii”

           

          W dniu 1.10.2020 r. w naszej szkole odbyło się VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe  „Po polsku o historii”. Wzięło w nim udział osiem  osób  z klas VII-VIII.  Tekst  nawiązywał do obecnej  sytuacji  pandemicznej,  ponieważ dotyczył  warunków  sanitarnych  i higienicznych  po  I wojnie światowej.

           Najwyższy wynik 82,5 punktu  uzyskała uczennica klasy VIII,  Anna Pijanka, według założeń regulaminu taki rezultat  pozwala  przejść na wyższy stopień w konkursie.  Jednak  ze względu na  dużą liczbę osób, które uzyskały wynik powyżej 75 % w tej kategorii  wiekowej, Ania nie  została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.

           Gratulujemy bardzo dobrej znajomości  pisowni  polskiej,  etap wojewódzki było już naprawdę blisko.

           

          koordynator

          Elżbieta Pluta-Gradzik

            

                                                                                                      

                                       MIĘDZYNARODOWY     DZIEŃ    KROPKI

           

          Kolejny raz 15 września wzięliśmy udział w obchodach Dnia Kropki. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

          Klasy I - III pokazały jak wiele prac można wykonać wykorzystując tylko, a może aż "kropkę". W klasie I pojawiły się zakropkowane sowy, ślimaczki i motylki. Klasa II zakropkowała palcami całe kartki i stworzyła bardzo kolorowe ilustracje. Natomiast w klasie III zaczęło się od w -f, na którym wykorzystano zabawy z wielkimi kropkami czyli z hula - hop, potem były kropkowane zagadki, a na koniec również w klasie III, podobnie jak u Pierwszaków, zagościły piękne kropkowane sowy. Nie zabrakło również "kropkowej mody". Kto mógł ubrał się w tym dniu w ... kropeczki. Niektórzy nawet sami narysowali kolorowe kropki na swoich koszulkach - brawo za pomysłowość.

          Na zakończenie każdy otrzymał Dyplom za udział w kreatywnych zajęciach. To był bardzo udany dzień. Teraz czekamy na kolejny już za rok i żegnamy się KROPECZKĄsmileysmileysmileysmiley

          Izabela Kuta

           

                                  

                          

               

             Otwórz zdjęcie             

                    Otwórz zdjęcie    Otwórz zdjęcie

                   

                                        Program dla szkół                     
           

          W  roku szkolnym 2020/2021 uczniowie z klas I - IV naszej szkoły uczestniczą w „Programie dla szkół”, który jest finansowany z środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego. Program ten jest uzupełnieniem szkolnego ”Programu wychowawczo – profilaktycznego”.

           

          W ramach programu dzieci otrzymują: jabłka, gruszki, marchewki, rzodkiewki, pomidory, kalarepę, soki owocowe, mleko, serki homogenizowane, jogurty i  kefiry naturalne. Dzięki programowi zwiększa się świadomość uczniów na temat zdrowego odżywiania.

           

          Koordynator

          Beata Gawlik 


                                                                       

           

          Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          W dniu 1.09.2020 roku w naszej placówce rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. W odróżnieniu od poprzednich lat nie odbyła się uroczysta inauguracja z udziałem całej społeczności. Ze względu na funkcjonowanie szkoły w warunkach  pandemii COVID- 19  uczniowie każdego oddziału, z zachowaniem zalecanych środków ostrożności i zasad higieny, spotkali  się z wychowawcami w swoich klasach. Zostali tam zapoznani z podstawowymi informacjami dotyczącymi organizacji i działania szkoły. Przypomniano im również, że w dniu  pierwszego września przypada osiemdziesiąta pierwsza rocznica wybuchu II wojny światowej.  Mimo  nowej sytuacji, w której znaleźliśmy się z powodu  zagrożenia  wirusem COVID19, większość z nas cieszy się z powrotu do szkoły i możliwości bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, chociaż oznacza to  zachowanie dystansu społecznego. 

           

           

           

          Życzymy wszystkim samych sukcesów w nowym roku szkolnym i zdrowia, które umożliwi ich osiągnięcie.

          Bezpieczny powrót do szkoły

           

          Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami.

          Niestety nie będzie to zwykły rok , poniżej kilka zasad których będziemy musieli przestrzegać.