• Wieloletni progam rządowy. Posiłek w szkole i w domu.

• NOWA KUCHNIA I JADALNIA

• Nowoczesna kuchnia i jadalnia

w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubojnie.

W ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, po otrzymaniu wysokiej liczby punktów konkursowych, otrzymaliśmy fundusze na poprawę standardu stołówki tj. kuchni i jadalni w naszym zespole.

Prace remontowe i realizacja programu trwała od czerwca do połowy października 2021r.

Całkowity koszt realizacji zadania na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej, w tym własnej kuchni i jadalni, wyniósł 80 105, 00, w tym 64 084,00 (80%) wsparcie finansowe na realizację zadania przekazane przez Wojewodę Śląskiego oraz 16 021,00 (20%) własny wkład finansowy przekazany przez organ prowadzący Gminę Mykanów.

Za wyżej wymienioną kwotę wykonano prace remontowe oraz zakupiono wyposażenie stołówki m.in. piec konwekcyjno-parowy, blender gastronomiczny, blaty ze stali nierdzewnej do przygotowywania i wydawania posiłków, chłodziarkę, meble do jadalni, regały, itp.

Modernizacja naszej stołówki nie byłaby możliwa bez wyżej wymienionego wsparcia, które umożliwiło przygotowanie urozmaiconych posiłków dla większej liczby dzieci w krótszym czasie, poprawę standardu pracy w kuchni oraz serwowanie i spożywanie posiłku w przyjaznej przestrzeni.